Petrol sektöründeki işçiler için çalışma süresi düzenlemesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan “Posta Memurlarının Yürüteceği Çalışmalara İlişkin Usul ve Özel Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete'de yayımlandı.

Değişiklikle petrol araştırma, arama ve sondaj faaliyetleri kapsamında yürütülen işlerde çalıştırılan işçilerin disiplini düzenlendi.

Bu nedenle turizm, özel güvenlik ve sağlık hizmetlerinin yanı sıra petrol araştırma, arama ve sondaj faaliyetleri kapsamında yapılan işlerde ve Türkiye'de faaliyet gösteren taşeron firma tarafından yürütülen işlerde çalışma saatleri artık 24 saatte 2 işe ayarlanabilecek. bu tür çalışmaların yapıldığı işyerleri.

Petrol arama, arama ve sondaj faaliyetleri kapsamında yapılan işlerde, işçinin yazılı muvafakati alınmak şartıyla işçiye gece 7,5 saatten fazla çalışma izni verilebilir.

Petrol arama, arama ve sondaj faaliyetleri kapsamında yapılan işler, 6564 sayılı Türk Petrol Kanunu uyarınca petrol arama, arama ve sondaj faaliyetlerinin yürütüldüğü işyerlerinde yapılan çalışmaları kapsayacaktır. 6491.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir