Ünlü balkonuyla Londra'daki Buckingham Sarayı'nın Doğu Kanadı ilk kez halka açılıyor

İngiliz kraliyet ailesinin tüm özel günlerde taçla halkın karşısına çıktığı ve dünyanın en ünlü balkonunun bulunduğu Buckingham Sarayı'nın doğu kanadı ilk kez halka açıldı.

REKLAM

İngiliz kraliyet ailesinin yaşadığı Buckingham Sarayı'nın 175 yıl önce inşa edilen doğu kanadının ziyarete açılmasına karar verildi.

Sarayın Doğu Kanadı olarak bilinen ve kraliyet ailesinin halkı selamladığı ikonik balkonun yer aldığı 'merkez salon' ilk kez halkın ziyaretine açılıyor.

Beş yıl süren yenileme çalışmalarının ardından doğu kanadı önümüzdeki haftadan itibaren 75 £ maliyetle ziyaretçileri ağırlayacak.

Odanın ikonik balkonu ziyaretçilere kapalı olmaya devam edecek.

Royal Collection Foundation dekoratif sanatlar küratörü Nicola Turner Inman, “Bu oda Kraliçe Victoria ve Prens Albert'in doğu kanadı tasarımının bir parçasıydı. Balkonu öneren Prens Albert'ti” dedi.

İlk balkon selamına ilişkin konuşan Inman, “Kraliçe Victoria'nın Kırım'dan dönen askerleri karşıladığı 1851 yılından bu yana ilk kez kullanıldı.”

Bilet sahipleri ayrıca yakın zamanda restore edilen, elle boyanmış Çin duvar kağıdı gibi 18. yüzyıldan kalma objelerin bulunduğu Sarı Oda'ya da girebilecek.

1993 yılından itibaren sarayın bazı bölümlerine rehberli turlar düzenlense de bu bölüme erişim kapatılmıştır.

Diğer ilgi çekici yerler arasında Çin'den Kraliçe Victoria'ya hediye edilen ipek duvar halılarının yanı sıra 18. yüzyıl İngiliz ressamı Thomas Gainsborough'nun sanat eserleri yer alıyor.

Genellikle resepsiyonlar ve toplantılar için kullanılan Devlet Odaları ve Doğu Kanadı odalarına da erişim mümkün olacak.

Devlet Odaları ve Doğu Kanadı odalarına yaz ziyaretleri 11 Temmuz ile 29 Eylül tarihleri ​​arasında yapılabilir.

Sadece Devlet Odalarını görmek için alınan biletler daha ucuzdur. Ancak yeni açılan bölümün biletlerinin şimdiden tükendiği belirtildi. Bu kısmı görmek isteyenler gelecek yıla kadar beklemek zorunda kalacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir