Türkiye Futbol Stratejik Planı 2024-2028 Lansman Toplantısı Yapıldı

genişletmek

Gençlik ve Spor Bakanlığı Riva Spor Sahası ve Antrenman Merkezi'nde gerçekleştirilen açılış toplantısına, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul Valisi Davut Gül, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF katıldı. onursal başkan Şenes Erzik, UEFA'nın stratejik planlamadan sorumlu yöneticisi Oleksandr Kucheriavyi, FIFA Üyesi Dernekler Birliği Başkanı Gianni Manca, TFF Stratejik Komite Başkanı, Birinci Başkan Yardımcısı, İcra Komitesi Üyesi, Stratejik Planlama, Yeni Proje Geliştirme Komitesi Üyesi İbrahim Burkay, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri, eski TFF başkanları, kulüp başkanları, futbol. Toplantıya yöneticiler, teknik direktörler, milli futbol takımı oyuncuları, dernek ve vakıf başkanları, MHK eski başkanları, rektörler, akademisyenler, sponsor temsilcileri ve medya mensupları katıldı.

Toplantıda konuşan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, şunları söyledi: “Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak, Türk futbol ailesinin değerli bireyleri, Türkiye Futbol Federasyonumuzun yönetim kurulu üyeleri, değerli misafirlerimiz, değerli üyelerimiz. Basın mensupları, 2024-2028 Türk Futbol Stratejik Planı sunumumuza hoş geldiniz.” , neşe getirdin. Günü değil geleceği kurtarmak adına 13 Ocak 2023 tarihinde Türk Futbol Stratejik Planını hazırlamaya başladık. Dünyadaki stratejik planı olmayan üç federasyondan biri olarak, büyük futbol ailemizin tüm paydaşlarının aktif katılımıyla, hedefe giden yolda stratejinin öneminin altını çizerek işe başladık “Çalıştaylar düzenledik. Aktif katılımla Kulüp temsilcilerinin, oyuncuların, hakemlerin, akademisyenlerin ve medyanın çalışmaları ve katılımları sayesinde bugün stratejik planımızı sizlerle paylaşmayı mümkün hale getirdik.”

Başkan Büyükekşi, ilk kez bu kadar detaylı bir çalışmanın hayata geçirildiğini vurgulayarak, şöyle konuştu: “Futbol camiası olarak sahip olduğumuz üstün potansiyeli, sahip olduğumuz üstün potansiyelle birleştirdiğimizde ilk kez bu kadar bütünsel ve kapsamlı bir stratejik belge ortaya koyacağız. Ortak çalışma kültürü ve önerdiğimiz strateji ile arzu ettiğimiz kalıcı başarılar da beraberinde gelecektir.” “Oyun Planı” mottosuyla 13 Ocak 2023 tarihindeki ilk çalıştayımızdan bu yana geçen 1,5 yılda 42 aktif katılımlı çalıştay düzenledik. Futbolun geleceğini yazdığımız 2024-2028 Strateji Raporumuzla Kolektif ruhun yanı sıra Türk futbolunun da stratejik bir planı var “Orada” dedi.

Uygulanan projelerin devamlılığının sağlanmasının önemine değinen Başkan Büyükekşi, sözlerini şöyle sürdürdü: “Her konuşmamda sıklıkla altını çizdiğim gibi, “Taşı delen suyun kuvveti değil, damlaların devamlılığıdır.” . “Saha ne olursa olsun süreklilik esastır. Bugün toprağa ektiğimiz tohumlar gelecekte Türk futbolunun kronik sorunlarına çözüm olacaktır. Hakem Akademisi gibi projelerimizin yanı sıra Gençlik Akademilerinde Türk Modeli” , Futbolun Gelişim Planı, Süper Lig A.Ş., Kadın futbol stratejisi, milli takım yapımız, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapmak, 2023 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali, 2026 UEFA Avrupa Ligi Finali 2027 UEFA Avrupa Konferans Ligi'ne ev sahipliği yapma haklarının kazanılması. Final, yoğun çabalarımızın sonucu, bu çabalar sayesinde Türk futbolunun televizyon yayınlarından ve sponsorluklardan elde ettiği gelirlerin yeniden büyümeye başlamasını sağladık ve milli takımımızın da FIFA dünya sıralamasında “Türk Yüzyılı dijitalleşme projesi” ile yükselmesini sağladık. Türk futbolunun dijitalleşme sürecini başlattık.”

Türk Futbolunun stratejik planının sürdürülebilirliği doğrultusunda tüm futbol ailesinin sorumlulukları olduğunu vurgulayan Büyükekşi, şöyle konuştu: “Yakında Stratejik Komite Başkanımız ve Birinci Başkan Yardımcımız İbrahim Burkay ve yönetim kurulu üyelerimiz sizlere detaylı bir sunum yapacaklar. Türk futbolunun Stratejik Planının oluşmasında emeği geçen büyük futbolculara, ailemizin her bir ferdine ve kurumuna şükran borçluyum. Bununla stratejimizin uygulanması, uygulanması, sürdürülebilirliği ve devamlılığı konusunda hepimize görev ve sorumluluklar düşüyor. Görev ve sorumluluk bilinciyle Türk futbolunun yönetim organı olan Türkiye Futbol Federasyonu, çalışmalarına aralıksız devam ederek şunları söyledi: “Türk futbolunun 2024-2028 Stratejik Planı'nın duygularla dolu olmasını diliyorum. ve düşüncelerimi ifade ediyor, sizleri saygıyla, sevgiyle, sevgiyle selamlıyorum.”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak: Plan ve strateji olmadan hedeflerimize ulaşmamız mümkün değil.

Toplantıda konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, şunları söyledi: “Sayın Valimiz, Türkiye Futbol Federasyonu'nun en kıymetli Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerimiz, UEFA ve FIFA temsilcileri, en kıymetli antrenörlerimiz ve kulüp başkanlarımız, Türk futbol ailesinin değerli üyeleri, değerli emekçiler, hepinizi saygıyla selamlıyorum, hoş geldiniz, futbol ailesinde büyümüş, buraları iyi bilen, hakem olarak bu noktaya gelmiş biri olarak sevinç yaşattınız. Bir antrenör, bir futbolcu, stratejik planı bugün ortaya koymanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. 2023 yılının Ocak ayında başlayan bu süreç, önceki bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu arkadaşlarımızın da katılımıyla çalıştı, 1500 katılımcıyla 42 toplantı yapıldı. tarafların görüşleri ortaya konarak Türk futbolunun geleceği için önemli bir adım atıldı: Türk Futbolu 2024-2028 Stratejik “Plan ve strateji olmadan hedeflerimize ulaşmamız mümkün değildir” dedi.

Bakan Bak Bak Bak Bak Bak Bak Bak Bak Bak Bak Bak Bak Bak Bak Bak, Türkiye'nin Başkanımız Recep Tayyip tarafından desteklendiğini ifade etmek istiyorum. Yıllardır futbolcu, eski futbolcu ve kulüp antrenörlüğü yapan Erdoğan'ın liderliğinde Türk futbolunda ve tesislerinde önemli adımlar atıldı, bunu sizin gibi modern stadyumları, spor salonları ve yüzme havuzlarıyla Türkiye'nin dört bir yanındaki spor tesislerimizde görüyoruz. Biliyorsunuz, futbolun içinde genç bir nesil var. Umarım 18 Haziran'da 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda ilk maçımızda sahaya çıkarız. Gençlerimize ve milli takımımıza tüm kalbimle başarılar diliyorum. Bence onları bir alkışlayalım, morallerini yükseltelim; bizim için bu çok önemli, Almanya'da bu işi başaracaklarına tüm kalbimle inanıyorum” dedi.

Futbol sektörü için gerekli yatırımlarla ilgili her türlü adımı atmaya hazır olduklarını belirten Bakan Bak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tabii ki Türk futboluna yapılan yatırımlar malumunuz 65. Hükümet olarak Gençlik ve Spor Bakanı olarak ben de Türk futbolu konusunda çalıştım, önemli bir adım attık, Sayın Cumhurbaşkanımızın tavsiyesi üzerine onayladık, biliyorsunuz spor kulüplerinin ödediği vergileri kullansınlar diye iade ediyoruz. Altyapılarında bu noktada bu yatırımların bir plan dâhilinde yapılması çok önemli. Spor Toto aracılığıyla birçok yatırımı yakından takip ediyoruz, kulüplerimizin ve bölgemizin istekleri doğrultusunda yönlendiriyoruz. Eğitime çok yatırım yapmak, futbol bir sektör, sektörün içinde bir plan, strateji olması lazım, finansman olması lazım. Bu konuda her türlü tedbiri almaya hazırız. Bu noktada Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği Vakfı ile görüşmelerimiz devam ediyor, bu görüşmelere her zaman açığız.”

Türk futbol ailesi olarak birlik ve beraberlik içinde hareket etmenin önemine değinen Bakan Bak, şunları söyledi: “Ortaya konan vizyonun Türk futbolunu çok daha planlı bir şekilde ilerleteceğine inanıyorum. Önümüzdeki dört yıl için planlar her zaman var ama eğitimli ve nitelikli insanlara da ihtiyaç var. Antrenörlerimizi, yöneticilerimizi, altyapı çalışanlarımızı ve futbol ailesinin parçası olan herkesi bu misyonu, bu vizyonu, bu planı desteklemeye davet ediyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu yönetiminin ortaya koyduğu strateji çok önemli bir başlangıç. Futbol ailesi ve spor camiası olarak süreci hep birlikte göğüsleyeceğiz, takip edeceğiz, birbirimize destek olacağız. Bu ülkenin gençlerinin ve Türk futbolcularının Avrupa'da önemli şampiyonluklarda oynayacaklarına ve bunu sürdüreceklerine inanıyoruz. Arda Güler'i hepimiz alkışladık, bu anlamda örneklerle Şampiyonlar Ligi finaline çıkmasıyla gurur duyduk. diğer sporcularımız var ama bunlar yeterli değil. 85 milyonluk bu genç nüfusa çok daha büyük şeyler yakışıyor. Türk Futbol Stratejik Planı 2024-2028'in hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Türk futbolu toparlanacak, buna inanıyoruz. Hep birlikte başaracağız bu ülkenin insanları, biz “çılgın Türkleriz”, umarım güzel şeyler başaracağız ama hep birlikte olacağız, birlikte destek vereceğiz. Sözlerini şöyle tamamladı: “Emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyor, başarılar diliyor, saygılarımı sunuyorum.”

Türk futbolunun stratejik planı 2024-2028 sunuldu

Konuşmaların ardından sahneye davet edilen TFF Stratejik Komite Başkanı, Birinci Başkan Yardımcısı, İcra Kurulu Üyesi, Stratejik Planlama ve Yeni Proje Geliştirme Komitesi Üyesi İbrahim Burkay, 2024-2028 Türkiye futbol stratejik planını sundu.

Etkinlik boyunca Burkay'ın yanı sıra 2. Başkan Yardımcısı, İcra Kurulu Üyesi ve İdari İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Orhan, TFF Başkan Yardımcısı, İcra Komitesi Üyesi Yusuf Günay, kulüp lisanslama ve engelliler federasyonundan sorumlu konsey üyesi de sahnede yer aldı. işler. sunum. TFF Başkan Yardımcısı, İcra Komitesi Üyesi, Futbol Gelişim Direktörlüğü, Akademik ve Altyapı Projelerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Agah Ruşen Çetin, TFF Başkan Yardımcısı, İcra Komitesi Üyesi, FIFA, Dış İlişkiler Komitesi Üyesi ve UEFA ilişkileri Mustafa Eröğüt, TFF Başkan Yardımcısı, İcra Komitesi Üyesi, e-bilet, sponsorluk ve pazarlamadan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alkın Kalkavan, TFF İcra Komitesi Üyesi, UEFA'dan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Süper Lig Komite Üyesi Müslüm Özmen, TFF İcra Kurulu Başkanı, Amatör İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez ve TFF 1., 2. ve 3. Lig Kulüplerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Can da stratejik plan kapsamında görev alanlarıyla ilgili detayları paylaştı. plan.

Basına açık olan lansman toplantısı, konuşmalar ve sunumun ardından çekilen toplu fotoğrafla sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir