Putin yine başardı! Dünya bu “süper silah”tan bahsediyor: NATO detayları korkuyor

Geçtiğimiz hafta sonu dünya Ortadoğu'daki İran-İsrail krizini konuşuyordu. Ancak Rusya lideri Putin'in bir hamlesi tüm gözlerin yeniden kendisine çevrilmesine yetti. Rusya yeni “süper silahını” test etti. Testin ardından Ukrayna alarma geçerken, Rus basını yeni nükleer kapasiteli füzenin ardından NATO'nun şaşkına döndüğünü yazdı.

“NATO şaşkına döndü”

Komsomolskaya Pravda'nın röportaj yaptığı Rus savunma uzmanı Albay Viktor Baranet, Rusya'nın yeni füze testi sonrasında NATO istihbaratının şaşkına döndüğünü söyledi. Rus gazetesine konuşan uzman şunları söyledi: 'Beyaz yılan benzeri kuyruğu olan bir kuyruklu yıldıza benziyordu. Dönen kıvrımları ve dönüşleri Rusya'nın çeşitli bölgelerinde (Orenburg, Astrakhan, Volgograd, Dağıstan ve diğerleri) yaşayanlar tarafından şaşkınlıkla izlendiğini söyledi.

SOSYAL MEDYADA VİRAL HALİNE GEÇTİ

Geçen hafta Kapustin Yar test sahasından fırlatılan roket, gökyüzünde bıraktığı tuhaf duman iziyle gözlemcileri şaşırttı. Roketin gökyüzünde bıraktığı izlerin görüntüleri sosyal medyada yayımlandı ve kısa sürede viral oldu.

a2

BAKANLIK YETERLİ BİLGİ VERMEDİ

Rusya Savunma Bakanlığı, mobil füze fırlatıcısından fırlatılan gizli rokete isim vermeyi reddetti.

Bu fırlatma, Rusya ile Batı arasında Ukrayna nedeniyle gerilimin yüksek olduğu bir dönemde, gelecekteki füze sistemlerinin ve hizmette olanların test edilmesine yönelik devlet programının bir parçası olarak gerçekleştirildi.

Bakanlık, daha fazla detay vermeden sadece “lansman hedeflerinin tamamıyla tamamlandığı” bilgisini paylaştı.

YABANCI BASININ DİKKATİNİ ÇEKTİ

İngiliz basını söz konusu füzeyi “süper silah”a benzetti. The Sun, bu gelişmeyi “Putin, Batı'nın tespitini önlemek için gökyüzünde 'vals yapacak' yeni nükleer kapasiteli balistik füze 'süper silahı' fırlattı” manşetiyle duyurdu.

Bir diğer İngiliz gazetesi Mirror ise şu yorumda bulundu: “Putin'in elinde, gökyüzünde dönebilen ve NATO'nun tespit edilmesini önleyebilen yepyeni bir süper füze var.”

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
15 yıl sonra aynı yerden paylaşıldı! 15 yıl sonra aynı yerden paylaşıldı!
Yangınla ilgili beklenen rapor geldiYangınla ilgili beklenen rapor geldi
AK Parti'den şok kararAK Parti'den şok karar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir