MHK'da VAR antrenmanı yapıldı – Futbol Haberleri

genişletmek

KAYNAKİHA

Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinde yayınlanan basın açıklamasında, Merkezi Hakem Konseyi'nin (MHK) Nisan ayı antrenman çalışmaları kapsamında VAR/AVAR'ın 3-6 Nisan 2024 tarihleri ​​arasında TFF Riva tesislerinde gerçekleştirileceği, TFF VAR eşliğinde. Danışman Pawel Gil ve VAR koçu Mete Kalkavan'ın da desteğiyle MHK VAR'dan sorumlu Dr., görev alabilecek hakemlere VAR sorunlarına ilişkin teorik bilgiler ve simülasyon çalışmaları aktardı. Cem Satman'ın koordinatörlüğünde yürütüldüğü belirtildi. 4 Nisan Perşembe günü 8 hakemle, 5 Nisan Cuma günü ise 8 hakemle toplam 16 hakemle teorik ve simülasyon antrenmanlarının yapıldığını da belirtelim.

MHK'da VAR antrenmanı yapıldı

MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu'nun açılış konuşmasını yaptığı antrenmanlarda, yenileme çalışmalarının Hawk-Eye firması Pawel Gil'in hakemleri ve operatörlerinin koordinasyonunda yürütüldüğü belirtildi.

Ayrıca 4 Nisan Perşembe günü Cem Satman'ın koordinatörlüğünde; Pawel Gil'in TFF Riva tesislerinde Trendyol Süper Lig ve Trendyol 1. Lig maçlarını izlemesinin ardından maçların VAR/AVAR'a atanan hakemlerle analiz edildiği açıklandı.

Turkcell Süper Kupa VAR hakemi açıklandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir