Kripto para piyasasında bugün neler oldu?

Hamster çılgınlığı, Bybit'in Hamster Kombat tokenını piyasa öncesi alım satım için listelediğini duyurmasıyla devam ediyor. Coinbase temsilcisi gibi davranan dolandırıcılar, tek bir telefon görüşmesinde kurbandan 1,7 milyon dolar çaldı. Bu arada, Birleşik Krallık'taki kripto para birimi savunucuları, yeni hükümete dijital varlıklarla ilgili tutarlı bir politika çağrısında bulundu.

Bybit, piyasa öncesi alım satım için Hamster Kombat tokenlerini listeliyor

Kripto para borsası Bybit, rekor kıran oyun tokeni Hamster Kombat'ı piyasa öncesi alım satım için listeleyerek Telegram Açık Ağı'nda (TON) ortaya çıkan projelere desteğini daha da artırıyor.

8 Temmuz'da Bybit, Hamster Kombat tokeninin (HMSTR) Bybit Piyasa Öncesi Ticaret adlı tezgah üstü (OTC) platformunda listelendiğini resmen duyurdu.

Platform, resmi listelenmeden önce yeni tokenlerin ticaretini yapmak üzere tasarlandı ve alıcıların ve satıcıların önceden belirlenmiş fiyatlarda teklif vermelerine ve ticaret yapmalarına olanak tanıyor.

Duyuruya göre, Bybit'in piyasa öncesi OTC platformu 8 Temmuz'da saat 13:00 HMSTR'de işlem görmeye başladı. Basın bülteninde programın detaylarının kısa süre içinde yayınlanacağı belirtiliyor.

Bybit, HMSTR tokenlerinin pazar öncesi platformuna dahil edilmesinin “ileriye doğru atılmış önemli bir adım” olduğunu ve kullanıcılara HMSTR tokenlarını spot işlemler için listelenmeden önce satın alma olanağı sağladığını vurguladı. Şirket şunları ekledi:

“Bu özel erişim, kullanıcıların HMSTR tokenlerini pazar öncesi güvence altına almalarına ve ticaret fiyatlarını erkenden kilitlemelerine olanak tanıyarak ticarette yenilikçi bir ilerlemeye işaret ediyor.”

Coinbase gibi davranan dolandırıcılar 1,7 milyon dolar çaldı

Edge & Node kurucu ortağı Tegan Kline, Coinbase'denmiş gibi davranan ve bazı şifrelerini paylaşmaları için onları kandıran bir dolandırıcı tarafından bir arkadaşının adresinden 1,7 milyon dolar çaldığını paylaştı.

Dolandırıcılık, Coinbase'den geliyormuş gibi görünen ve kurbanın cüzdanının boşaltıldığını iddia eden birden fazla e-postayı içeriyor. Mağdura bunu önlemek için şifre ifadesini bir web sitesine girmesi söylendi, ancak o tereddüt etti, bilgiyi göndermeden sadece “bir kısmını” yazdı. Dolandırıcılar şifrenin geri kalanını doğru tahmin etti.

İki X kullanıcısı, bir dolandırıcının Coinbase'den aradığını ve birinin Coinbase hesabına erişmeye çalıştığını iddia ettiğini bildirdi. Dolandırıcı, bir kullanıcıya şifre sıfırlama görünümünde bir kimlik avı e-postası gönderdi ve hesap şifresini ele geçirmeyi amaçladı.

2024'ün ilk yarısında kripto para birimi güvenlik olaylarında yaklaşık 1,19 milyar dolar kaybedildi. Kimlik avı saldırıları ve tohum ifadeleri yoluyla 900 milyon dolardan fazla para çalındı.

Birleşik Krallık'taki kripto para destekçileri, İşçi Partisi'nin zaferinden sonra net bir kripto politikası istiyor

Birleşik Krallık'ta İşçi Partisi hükümetinin çoğunluğu oluşturmasıyla birlikte, kripto para endüstrisi savunucuları yeni yönetime dijital varlıklarla ilgili tutarlı politikalar uygulamaya çağrıda bulundu.

Dijital varlık yatırım şirketi KR1'in kurucu ortağı ve genel müdürü Keld van Schreven'e göre liderlik değişikliği, Birleşik Krallık blockchain endüstrisi için “çok önemli bir zamanda” geliyor.

Schreven, “Düzenleyici bir çerçeve oluşturma konusunda büyük ilerleme kaydedildi, ancak Birleşik Krallık'ı küresel bir kripto merkezine dönüştürmek için daha fazla çalışma yapılması gerekiyor” dedi.

Kraken'in İngiltere operasyonlarının genel müdürü Bivu Das, kripto para birimi politikasının yeni hükümet altında “her zamanki gibi” kalmasını beklediğini söyledi. Ancak Das şunları söyledi: “Yeni hükümet, ortaya çıkan bu varlık sınıfında inovasyonu ve büyümeyi teşvik etmeye devam etme ve Birleşik Krallık'ın blockchain tabanlı inovasyon konusunda lider yetki alanı olarak konumunu güçlendirme fırsatına sahip.”

Kaynak: İngiliz Kraliyet Ailesi

5 Temmuz itibarıyla İşçi Partisi 650 sandalyeli Avam Kamarası'nda 412 sandalye kazanırken, Muhafazakar Parti'nin 122 sandalye kazandığı görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir