İstanbul'da Kurban Bayramı trafiğine düzenleme! Valilik açıkladı! Ağır araçların kent dışına çıkışını sınırlama kararı

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, İçişleri Bakanlığı'nın “Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri Hakkında Talimat” doğrultusunda, trafik yoğunluğu nedeniyle oluşabilecek trafik sıkışıklığının en aza indirilmesi için bazı tedbirlerin alındığı belirtildi. 2024 Kurban Bayramı tatili ile 2023-2024 eğitim-öğretim yılı sonunun aynı döneme denk gelmesi ve yaşanabilecek olumsuzlukların önlenmesi.

16 HAZİRAN'A KADAR DEVAM EDECEK

D-100, O-7 (Kuzey Marmara), O-3 (TEM) ve karayollarında kamyon, tır, tır gibi ağır tonajlı araçlar kullanılacak. Açıklamada, tüm bağlantı yollarından şehrin doğu çıkışına seyahate izin verilmeyeceği vurgulanarak şöyle denildi:

“Tedarik süreçlerinde aksaklık yaşanmaması amacıyla taze meyve/sebze, süt ve süt ürünleri, canlı ve kesme çiçek, ilaç, tıbbi malzeme, posta/seri, kurbanlık ve akaryakıt gibi çabuk bozulan gıdaların taşınmasında kamyon, traktör ve tankerlerin kullanılması, Özellikle ana arterler dışındaki güzergahlarda, “Gerekirse ana arterlerde istisnai olarak minimum süreliğine dolaşıma izin verilmesi kararlaştırıldı.”

Açıklamada, ağır araçların doğu-batı yönünde kente girişini kısıtlamaya yönelik herhangi bir kararın alınmadığı belirtiliyor. (AA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
4 bin 299 hakim ve savcının yeri değiştirildi 4 bin 299 hakim ve savcının yeri değiştirildi
Eyüpsultan'daki yangında canlar gitti!  Bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi.Eyüpsultan'daki yangında canlar gitti! Bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi.
Bodrum'da tatil başlamadan trafik başladı!  Araçlar kilometrelerce uzun kuyruklar oluşturdu, trafik kilitlendi.Bodrum'da tatil başlamadan trafik başladı! Araçlar kilometrelerce uzun kuyruklar oluşturdu, trafik kilitlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir