Gayrimenkul yatırımcılarının yeni gözdesi: Dubai ve Kıbrıs – Son Dakika İş Dünyası Haberleri

Gayrimenkul sektörü son yıllarda yatırımcılar için güvenli bir yatırım alanından dinamikleri sürekli değişen bir sektöre dönüşmüş olsa da yapılan araştırma sektörün geleceğine dair olumlu bir tablo çiziyor. İngiliz WTX'in 350 üst düzey profesyonel üzerinde yaptığı araştırmaya göre katılımcıların çoğunluğu emlak piyasasının esnek bir yapıya dönüşerek toparlanma eğiliminde olacağını söylüyor. Ekonomik hassasiyetini koruyan Orta Doğu bölgesi ciddi bir büyüme yaşarken, bunu fırsata çeviren Türk yatırımcılar da rotalarını Dubai ve Kıbrıs'a çeviriyor.

Dubai emlak piyasasındaki işlem sayısı bir yılda yaklaşık %50 arttı

Remax Revision Brokerı Ramazan Sakallı, Dubai ve Kıbrıs'ta gayrimenkul satışının birçok avantajı olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Dubai ve Kıbrıs, dünya genelinde olduğu gibi Türk yatırımcılar için de cazip hale gelmeye başladı. “Bunun arkasında pek çok faktör olsa da bütünsel bir yaklaşım için her iki bölgeye ayrı ayrı bakmamız gerekiyor” diyen Dubai ile ilgili şunları ekledi:

“Dubai, küresel dalgalanmalara karşı dayanıklılığı nedeniyle dünyanın farklı coğrafyalarından yatırımcılar için kilit bölge olmaya devam ediyor. Buradaki gayrimenkul lüks, zarif mimarisi ve sürdürülebilir yapısıyla dikkat çekiyor; Bölgenin ticari merkezi olan Dubai, iş insanları için giderek önem kazanıyor. Canlı ekonomisi ve uluslararası sermaye piyasalarına uyumu nedeniyle güvenli bir liman haline geliyor. Öte yandan, uzun vadeli ikamet fırsatları gibi yatırımcıları teşvik etmek için devlet tarafından sağlanan fırsatlar da bireysel yatırımları teşvik ediyor. “Yayınlanan son veriler, Dubai emlak piyasasındaki satış işlemlerinin sayısının bir yılda yaklaşık %50 arttığını gösteriyor ve bu da soruşturmaların sarsılmaz istikrarını ortaya koyuyor.”

“Kıbrıs’ın gayrimenkul hacmi 116,30 milyar dolara ulaşacak”

Ramazan Sakallı, kendi gayrimenkul piyasasıyla gelecek vaat eden Kıbrıs'ta gayrimenkul hacminin bu yıl sonunda 116,30 milyar dolara ulaşmasının beklendiğini söyledi. “Güneşli bir iklime sahip olan Kıbrıs, özellikle bireysel yatırımlar için mükemmel bir bölge olarak değerlendiriliyor ve birçok avantaja sahip. Örneğin hayat pahalılığının nispeten düşük olması, girişimciliğe açık bir ekonomik ortam ve emlak fiyatlarının istikrarı yatırımcıların ilgisini çekiyor. Çünkü bu faktörler yatırımcıların zarara uğramayacağını kanıtlıyor. Ayrıca Kıbrıs, dinamik iş ortamı ve zorlu koşullar sağlamayan vergi sistemiyle işadamları için yatırım dostu bir bölge olarak öne çıkıyor. Remax Revizyon olarak 20 profesyonel gayrimenkul danışmanımızla hem Dubai'de hem de Kıbrıs'ta yatırım yapmak isteyenlere aracılık yapıyoruz. dedi.

“Yılda 80 işlem gerçekleştiriyoruz”

Yatırımcıların güvenle alışveriş yapmasına olanak sağladıklarını belirten inceleme komisyoncusu Remax Ramazan Sakallı, açıklamalarını şöyle tamamladı: “Dubai ve Kıbrıs’ta gayrimenkul satışında söz sahibi bir firma olarak yılda 80 işlem gerçekleştiriyoruz. Kusursuz müşteri deneyimi ilkemiz ile müşterilerimizin hassasiyetini ön planda tutarak büyümeye devam edeceğiz. “Etik değerlerimiz, güvenilir ve tecrübeli ekibimizle gelecekte de sektörümüzün öncüleri olmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir