FETÖ'ye yönelik “Nipper-18” operasyonlarında 90 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, son 4 günde 17 ilde FETÖ'ye yönelik “Pinch-18” operasyonlarında 90 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın paylaştığı bilgiye göre, Emniyet İstihbarat Genel Müdürlüğü, KOM Müdürlüğü ve TEM Daire Başkanlığı koordinasyonunda; İl Emniyet Müdürlükleri TEM ve KOM tarafından yürütülen çalışmaların ardından; Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Bitlis, Denizli, Edirne, Gaziantep, Giresun, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kütahya, Malatya, Şanlıurfa ve Tekirdağ'da FETÖ'ye yönelik “Pinch-18” operasyonları düzenlendi.

4 günde 90 şüphelinin yakalandığı operasyonlarda; Sözde “polis güvenlik yapısı, gizli mahkeme yapısı ve mevcut yapı” içerisinde faaliyet gösterdiler, umumi telefonlar aracılığıyla haberleştiler ve örgüt içindeki sorumlu kişilerle iletişim halinde oldular, örgütün “Görünmez ev” adını verdiği hücrelere saklandılar. İfade ve kimliklerde adı geçen şahısların FETÖ soruşturması kapsamında kesinleşmiş hapis cezası ve sabıka kaydının olduğu tespit edildi. Operasyonlar sonucunda büyük miktarda döviz ve Türk lirasının yanı sıra çok sayıda dijital materyal ve organizasyonel belge ele geçirildi.

3

4

Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
1 milyon 670 bine aldığı sıfır otomobilin boyalı olduğu ortaya çıktı!  Şirket hatasını kabul etti ancak sadece 35 bin lira teklif etti1 milyon 670 bine aldığı sıfır otomobilin boyalı olduğu ortaya çıktı! Şirket hatasını kabul etti ancak sadece 35 bin lira teklif etti
Başsavcı ile avukat arasında tuvalet kavgası!  Kazanan açıklandıBaşsavcı ile avukat arasında tuvalet kavgası! Kazanan açıklandı
Savunma ve Siber Güvenlik Başkanı Bakan Uraloğlu'nun telefon numarasını kopyaladılar! "Gerçekten dikkat etmemiz gerekiyor"Savunma ve Siber Güvenlik Başkanı Bakan Uraloğlu'nun telefon numarasını kopyaladılar! “Gerçekten dikkat etmeniz gerekiyor”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir