Eskişehir'de 205 TOKİ konutunun anahtar teslim töreni yapıldı

İlçedeki düğün salonunda düzenlenen törende konuşan AK Parti'nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nebi Hatipoğlu, TOKİ'nin devletin gururu olan bir kurum olduğunu söyledi.

Hatipoğlu, yapılan evlerin tamamının çok güzel olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Bugüne kadar taksitler muhtemelen 4 bin lira, 2 artı 1, 3 artı 1 gibi 5 bin lira olacak. Böyle taksitle, böyle imkanla ev sahibi olmak kolay mı? Devletimiz sayesinde Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde bir hayat yaşıyorsunuz. TOKİ'miz, devlet kurumlarımız, milletimiz: “Çalışanlarının, emeklilerinin yanındadır. Allah onlardan bin kere razı olsun diyorum.” dedi.

TOKİ'nin Eskişehir'e yatırım yapmak istediğini belirten Hatipoğlu, şöyle konuştu: “Binlerce vatandaşımız TOKİ'den ev bekliyor. Çekilişe katılıyorlar. Ancak mevcut belediye başkanları TOKİ'nin yatırım yapmasına engel oluyor. Hepsini mahkemeye veriyorlar. Bitiriyoruz ama 3-4 yıl erteliyoruz. 31 Mart'tan sonra belediye olarak hükümetimizle uyum içinde çalışmayı umuyoruz. En az 25 bin konut yapacağız ve TOKİ gibi biz de Eskişehir'deki vatandaşlarımıza uygun fiyatlı konutlar yapacağız.” dedi.

Eskişehir'de 205 TOKİ konutunun anahtar teslim töreni yapıldı

Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık, evlerin hak eden vatandaşlara faydalı olmasını istedi.

Konuşmaların ardından anahtarların hak sahiplerine teslim törenine çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören, Çifteler Belediyesi'nin ilçe halkına bağışladığı iftar programıyla sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir