Eski Devlet Bakanı Cavit Çağlar, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir'i ziyaret etti – GÜNDEM

Eski Devlet Bakanı ve iş adamı Cavit Çağlar, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde yüksek oy oranıyla Nilüfer Belediye Başkanı seçilen Şadi Özdemir'e tebrik ziyaretinde bulundu. Nilüfer Belediyesi halk salonunda yapılan ziyarette, Cavit Çağlar'a yeğeni Alihan Hattat da eşlik etti. Kendisine Olay Medya CEO'su Mehmet Ali İnan, Olay gazetesi genel yayın yönetmeni Ahmet Emin Yılmaz, köşe yazarları İhsan Aydın ve İsmail Öztat eşlik etti.

Samimi bir atmosferde gerçekleşen ziyarette konuşan Cavit Çağlar, Belediye Başkanı Şadi Özdemir'e geçmiş olsun dileklerini iletti. Özdemir'le yıllar önce tanıştıklarını anlatan Çağlar, başkan oluncaya kadar farklı kademelerde çalıştığını hatırlattı.

Özdemir'in artık göreve geldiğini ve komutayı devraldığını belirten Çağlar, bugün Bursa ve Nilüfer'e hizmet etme fırsatının doğduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Şadi Özdemir'in başarılı olacağına eminim. Kendisiyle iyi bir dostluğumuz var. Kardeşçe, kardeşçe ilişkilerimiz var. “Sizi tebrik ediyorum” dedi.
Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 1992 yılında Cavit Çağlar'la tanışma fırsatı bulduğunu belirtti. Çağlar'ın vizyonundan faydalandığını ifade eden Özdemir, ağabey gibi davrandığı bir büyük olarak bu fırsatı yakaladığını söyledi. ondan birçok konuyu öğreneceğiz.
Uzun yıllardır belediyecilik hizmetlerinde bulunduğunu anlatan Özdemir, Nilüfer Belediye Başkanı olarak görev yaptığı süre boyunca Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'in birlikte birçok yenilikçi yaklaşım ve projeyi hayata geçirdiklerini anlattı. Bozbey'in Nilüfer'i güzelleştirdiğini belirten Özdemir, şöyle konuştu: “Artık Nilüfer herkesin yaşamak istediği bir şehir haline geldi. “Biz de bu duyguyu, Nilüferli olma duygusunu büyüteceğiz. O günden bugüne devam eden kültür, sanat ve spor kenti duygusunu büyütmeye, planlarımızı, projelerimizi bu çerçevede hayata geçirmeye çalışıyoruz. kalkınma ve koruma dengesini tarım alanlarının korunması motivasyonuyla bir araya getiriyoruz” dedi.

Özdemir, mevcut sanayi bölgelerine ek olarak Bandırma'ya kadar olan bölgede açılacak yeni sanayi bölgelerinin Nilüfer'deki yeni talep ve yoğunluğu yansıtacağını, bunun da birçok sorunu beraberinde getireceğini söyledi. Özdemir, Nilüfer'in yaşam kalitesi, kültür ve sanat açısından birçok fırsat sunduğunu vurguladı.

Nilüfer'de yaşamak isteyenlerin sayısının arttığını ve bu nedenle planlamaya ihtiyaç duyulduğunu belirten Özdemir, şöyle konuştu: “Yeni planlama yeni yoğunluğu da beraberinde getiriyor. Bu nedenle herkesin aklına, fikrine ve dayanışmasına ihtiyaç var. Kenti sağduyuyla, kent dinamikleriyle yönetmek istiyoruz. Çünkü buranın sorunlarını hepimiz paylaşıyoruz” dedi.
Kentsel kirlilik, trafik ve depremle ilgili sorunlara değinen Özdemir, şunları söyledi: “Aklımızı toplayalım. Yeni projelerle şehrimizi modern bir şehir haline getirmek istiyoruz. Bu hedefe ulaşmak için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.
Ziyaretin bir kısmına Bursaspor yönetimi de katılarak başkan Özdemir ve Cavit Çağlar ile sohbet etti. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir