Erdoğan'a canlı yayında meydan okudu! Özgür Özel: “Ona reddedemeyeceği bir teklifte bulunacağız”

Erken seçim bir kez daha siyasetin gündeminde. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, erken seçim tahminini tarih belirleyerek açıklayarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a şunları söyledi: “Kendisine güveniyorsa gelip yine yarışacağız. Kendine güvenmiyorsa, geçen her gün onun öldüğü gün olacaktır.” kaçacaktır.” Seçimlerden.”

“NORMAL DEĞİLSE ANORMAL KALIR”

Halk TV'de İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayan Özel'in mesajlarından öne çıkanlar şöyle:

  • Normalleşme süreci durmuyor. Normalleşme, ilk olma sorumluluğuyla yürüttüğümüz güvenli ve emin bir süreçtir. Normalleşmenin özeti şudur; Normal demokrasilerde mümkün olan her şeyi istemek ve muhalefet olarak üzerinize düşeni yapmak demektir. Selamlaşın, konuşun, pazarlık yapın. Normal demokrasilerde olanı talep edin. Anayasaya tam saygı, yasalara tam saygı, AİHM kararlarına tam saygı. Bunları talep etmek benim görevimdir. Bunları yapmazlarsa, normalleşmezlerse anormal kalsınlar. Vatandaş günü geldiğinde normal ile anormal arasında tercihini yapıyor.

#CANLI_ İsmail Küçükkaya ile yeni bir sabah (Konuk_ CHP Genel Başkanı Özgür Özel) 02/43/47 tarihli ekran görüntüsü

ERKEN SEÇİM MESAJI: “TARİH OLARAK DİYORUM”

  • “Erken seçim için 360 oya ihtiyaç var. AKP evet diyemezse erken seçim yapılamaz. O yüzden teknik olarak mümkün değil. Ben her zaman söylüyorum, millet erken seçim isterse bu kaçınılmaz olur. Ben de söylüyorum. Tarihçiler açısından bu iki seçim arasında 5 yıl var, bunların yarısı 2,5 yıl, eğer Meclis seçimlerin yenilenmesine karar vermezse bu aday gibi bir noktaya geleceğiz, 2 buçuk yıl öne almış olacağız. Erdoğan kendine güveniyorsa gelip yine yarışacağız, güvenmiyor, her geçen gün seçimlerden kaçtığı gün oluyor.

AA-20240502-34442578-34442574-CUMHURBASKANI_ERDOGAN_CHP_GENEL_BASKANI_OZELI_KABUL_ETTI

  • Koşullar böyle devam ederse, biz vatandaşın taleplerini dile getirirken, ittifak ortağı da onlardan yüz çevirip hiçbir talebi dinlemeyip ülkeyi bu duruma getirirse, gelecek yıl ve bu gün erken seçim çağrısında bulunacağız. tam olarak 2.5. Ona kaçamayacağı bir teklifte bulunacağız. Eğer kaçarsa insanlar neden kaçtığını anlayacaklar.

  • AKP ve MHP tek başına seçimleri yenileyemez. Hep birlikte karar verirsek bu olur. Kaçmasınlar, diyelim ki 2,5 yıl sonra seçim yapacağız.

CHP VE BAKAN ŞİMŞEK'İN GÖRÜŞMESİ

  • Vatandaşların taleplerine, bu konudaki önerilerimize, bu konuda makro çözüm önerimize yanıt vereceğimizi söyledik. 4 isteği listeliyoruz. Bizi dinlerlerse en düşük emekli maaşını asgari ücrete, yani bugünlük 17 bin liraya çıkaracağız.

“Asgari Ücret 25 BİN TL OLMALI”

  • Asgari ücrete enflasyon artışı verelim, yani bu enflasyonun bu 6 ayda açığa çıkardığı yüzde 28'i en az 17 bin liranın üzerine verelim, asgari ücret de en az 22.500 olmalı, sanırım 25 bin lira. Çayın temel fiyatı 25 lira olmalı. Buğdayın temel fiyatı 15 bin lira olmalı. Çiftçilerin aldığı desteğin GSMH'nın yüzde 1'i olmasını sağlayalım. Büyük bir kredi kartı krizinin ortasında, ülkenin kredi kartı faiz oranlarını düşürelim ve %30 faiz ücretini kaldıralım. Bir kerelik kredi kartı faizini ortadan kaldırıyoruz, anaparayı bölüyoruz ki tekrar nefes alsınlar. Bu kaynak gerektirir.

Ekran görüntüsü 06-28-2024 104439

VERGİ MESAJI

  • Bu hususlara ilişkin makro öneriler getiriyoruz ve Türk vergi sistemini baştan aşağı değiştirelim diyoruz. Bugün Türkiye'de 68 lirası dolaylı vergi olmak üzere 100 lira vergi alınıyor. Yani elektrik, su ve benzinde üretici de korucu da aynı vergiyi ödüyor. Herkesin maaşından kesilen gelir vergisi %21 yani %89'dur. Yüzde 11'i Türkiye'de ticaretten, sanayiden para kazanan herkesin ödediği vergidir. Daha çok kazananlardan, daha az kazananlardan daha az alacağız. Kazanamayanlardan vergi almayacağız. Bunun tersine çevrilmesi gerekiyor. Dolaylı vergileri azaltmaya başlayacağız diyorlar ama bunu utanarak söylüyorlar.

“ESAD'LA GÖRÜŞMEYE GİDECEĞİM”

  • Gerekirse Suriye ile Türkiye arasında diyalog kanallarını açmak için Esad'la görüşeceğim. Bunun temelini araştırıyoruz. Olumlu gelişmeler var, günü gelince açıklayacağız. Arazi arıyoruz; bunun üzerine çalışıyoruz. Esad'la görüşmeye gideceğiz, Türkiye ile masaya oturması ve ana muhalefetin sorumluluğunu üstlenmesi yönünde açık talebimizi kendisine sunacağız. Çünkü masaya gelmeden bu sorun çözülmeyecek.

#CANLI_ İsmail Küçükkaya ile yeni bir sabah (Konuk_ CHP Genel Başkanı Özgür Özel) Ekran Görüntüsü 2-42-55

– SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA'NIN İSTİFASI

  • Sağlık Bakanımızla anlaşamadığımız birçok nokta var. Ama Erdoğan'ın son atadığı bakanlar arasında iletişime ve diyaloğa açık olan o. Birisi ayrılırsa, sanırım bunu yapacak son kişilerden biri. AK Partili bakanlar arasında iletişim becerisi en güçlü bakanlardan biri olduğunu düşünüyorum.

Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bakan Yerlikaya açıkladı: 6 ilde operasyon!Bakan Yerlikaya açıkladı: 6 ilde operasyon!
Bakan Yerlikaya açıkladı: 6 ilde operasyon!Bakan Yerlikaya açıkladı: 6 ilde operasyon!
Türkiye'de de sandıklar kuruldu!  Dokuzuncu cumhurbaşkanı seçildiTürkiye'de de sandıklar kuruldu! Dokuzuncu cumhurbaşkanı seçildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir