Dünyanın en zararlı gıdasına dikkat! Küplerinden biri bile zehir saçıyor

Yiyecekleri daha lezzetli hale getirecek birçok malzeme var. Bu malzemelerin bir kısmının elde edilmesi zor olduğundan hazır versiyonları kullanılmaktadır. Ancak yemeği lezzetli ve kullanışlı hale getirmek için kullanılan bu malzemeler ciddi bir sağlık tehdidi oluşturmaktadır. Dünyanın en zararlı gıdası olarak tanımlanan et suları pek çok kişinin mutfağında bulunmaktadır. Et suları sayısız hastalığa neden olabilir.

HASAR SAYIMI BİTMİYOR

Et suları monosodyum glutamat (MSG) adı verilen zararlı bir madde içerir. Çin tuzu adı verilen bu madde uzmanlar tarafından tehlikeli kabul ediliyor. Vücuda zarar vererek birçok hastalığa neden olan ürünün verdiği zarar gerçekten inanılmaz. Et suyunun içerdiği kimyasallar nedeniyle vücutta “Çin restoranı sendromu” adı verilen kitlesel bir reaksiyona girilir ve öğünlerde düzenli olarak tüketilirse; Anormal kalp atışı, nefes almada zorluk, zihinsel karışıklık ve hatta Alzheimer gibi hastalıklara neden olur.

BEYİN HASTALIKLARINA NEDEN OLABİLİR

Ekran görüntüsü 2024-06-14 083207

Et sularının bu kadar zararlı olmasının nedeni, içerdiği monosodyum glutamat (MSG) adı verilen katkı maddesidir. Et sularında bulunan ve yemeklere et aroması katmak için kullanılan monosodyum glutamat, kişinin merkezi sinir sistemine zarar veriyor. Alzheimer, Parkinson, epilepsi ve Huntington hastalığına neden olur.

EPİLEPSİ VE PARKİNSON GİBİ HASTALIKLARA NEDEN OLABİLİR

Monosodyum glutamat anlamına gelen MSG, lezzet arttırıcı etkiye sahip bir kimyasaldır. Çin tuzu olarak bilinen bu ürün fazla tüketildiğinde; Epilepsi (epilepsi), Parkinson hastalığı, Alzheimer, Huntington koresi, pankreasta hasar, göz retinasının genişlemesi, yağ birikmesi, insülin artışı ve obezite gibi sağlık sorunlarına neden olur.

Ekran görüntüsü 2024-06-14 083156

MSG tüketimi aynı zamanda yağ birikimine, doygunluk bozukluklarına, obeziteye, büyüme hormonu baskılanmasına, pankreasta hasara, insülin artışına ve dolayısıyla şeker hastalığına, böbrek ve karaciğer hasarına neden olur.

HAMİLELERİN ASLA TÜKETMEMESİ GEREKEN BESİNLER

Ekran görüntüsü 2024-06-14 083146

MSG içeren ürünler arasında; Et suyu, tavuk suyu, cips, dondurma, renkli yoğurt ve hazır çorbadan oluşuyor. Uzmanlar bu ürünlerin özellikle hamilelik döneminde kullanımının çok tehlikeli olduğunu düşünüyor. Hamilelikte MSG içeren gıdaların tüketilmesinin en büyük zararı plasentayı geçerek bebeğe doğrudan zarar vermesidir.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kurban pazarında korkunç kaza!  Kurban eti kendisine verilmeyince kendini astıKurban pazarında korkunç kaza! Kurban eti verilmeyince kendini astı
Bakan Koca bütçeyi açıkladı Bakan Koca “acemi kasap”ın bütçesini açıkladı!
Malatya'da 4,4 büyüklüğünde deprem!Malatya'da 4,4 büyüklüğünde deprem!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir