Çiğ köfteci cinayetine ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi – Son Dakika Türkiye Haberleri

Ankara Başsavcılığı, Çankaya ilçesinde bir çiğ köftecide vurularak öldürülen Abidin Topal cinayetiyle ilgili soruşturmasını tamamladı.

Ankara Başsavcılığı'nın 20 Aralık 2023'te Yaşamkent Mahallesi'ndeki çiğ köfte dükkanında hazırladığı iddianameye göre, Abidin Topal ve Levent Ü. Aralarında kavga çıktı. Levent Ü'nün 4 kez vurduğu Topal, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

''EŞİME VE KIZIMA LANET ETTİ''

İddianame ekinde ifadesi bulunan şüpheli Levent Ü, işyerinde çalışan mağdur kızının uzun çalışma saatlerinden şüphelendiğini, kızının dükkanda tek başına çalıştığını ve işlerin yoğun olduğunu belirtti. Topal ve ailesinin gönderdiği tehdit ve küfürlü mesajlara kızdığını belirten Levent Ü, şunları söyledi: “Topal'a tehditlerine son vermesini söylemek için markete gittim. Eşime ve kızıma el omuza küfretti.” hayat ve silah çıkardı. Ben de bu sırada silaha doğru hamle yaptım, silah patladı.” “Öldürmek niyetinde değildim, üzgünüm ve üzgünüm.” dedi.

İSTİSMAR İDDİASI

İfade veren Canseli Ü. 2022 yılında Topal'ın çiğ köftecisinde çalışmaya başladığını, Topal'ın evli olmasına rağmen kendisine aşık olduğunu ve kendisine iş öğretme bahanesiyle cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti.

Topal'ın eşinden ayrılıp onunla evleneceğini düşündüğü için işinden ayrılmadığını, bu dönemde sevgili olduklarını ve cinsel ilişkiye devam ettiklerini anlatan Canseli Ü, ilerleyen günlerde hamile kaldığını ve hamile kaldığını ifade etti. Topal'ın isteği üzerine kürtaj. Canseli Ü, Topal'ın ailesine yönelik tehditlerde bulunduğunu öne sürerek hakkında uzaklaştırma kararı çıkardığını söyledi.

Şikayetçi MB, Topal'ın işyerinde ailesiyle birlikte çalıştığını, eşi ve oğluyla birlikte dükkanın arka tarafında yaşadıklarını gözlemledi. Olay günü silah sesini ve Topal'ın çığlığını duyduğunu, çocuğu ve eşini dükkanın banyosuna kilitlediğini belirten MB, Levent Ü ise, “O şerefsiz kişi kızıma tecavüz etti.” ilan etti.

AGRESİF HAYAT AYAK İZİ TALEBİ

Adli Tıp Kurumu'nun hazırladığı otopsi raporunun da yer aldığı iddianamede, Topal'ın ölümüne “2 kurşun yarasının beyin kanaması ve iç organ yaralanmasına neden olduğu, her iki kurşunun da ayrı ayrı öldürücü olduğu” belirtildi. İddianamede şu tespitler yer aldı:

“Şüpheli Levent Ü.'nün, kızı Canseli Ü. ile ilişkisi olduğu ve ondan ayrıldığı, mesajın içeriğine göre olay tarihinden bir süre önce mağdur Topal'ı öldürmeye karar verdiği belirlendi. olay günü ise maktulünü öldürmek kastıyla başından ve vücudunun çeşitli yerlerinden 4 el ateş ettiği belirlendi. Şikayetçi MB'yi silahla tehdit ederek işyerine götürmüş ve MB'nin olumsuz cevabı üzerine modemi video kamera zannederek dükkana götürmüş ve olay yerinden ayrılmıştır.”

Levent Ü'nün haksız tahrike ilişkin hükümlerden yararlandırılmaması gerektiğinin belirtildiği iddianamede, şüphelinin “kasten adam öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis, 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. “Tehdit” suçundan, “suç delillerini yok etme veya gizleme” suçundan ise 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir