Bitcoin'in olası rekor seviyesi kısa pozisyon açanlara zarar verebilir

Bitcoin'in fiyatı şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.750 dolardan sadece %3 uzakta. Ancak mevcut yükseliş momentumu devam ederse ve 74.300 doların üzerinde yeni bir zirveye ulaşırsa, yaklaşık 1,45 milyar dolarlık kısa pozisyonlar tasfiye edilecek.

Kaynak: CoinGlass

CoinGlass verilerine göre kaldıraçlı piyasada uzun işlemlerin sayısı kısa işlemlere göre oldukça fazla.

Bitcoin'de (BTC) açık pozisyon açmak, fiyatın düşeceği beklentisiyle Bitcoin ödünç almak ve satmak anlamına gelir. Tüccar, Bitcoin'i daha düşük bir fiyattan geri almayı, krediyi geri ödemeyi ve fiyat farkından kar elde etmeyi hedefliyor.

Önde gelen kripto para birimindeki dalgalanma, son 24 saat içinde piyasadan 328 milyon dolar değerinde kaldıraçlı işlemin kaldırılmasına neden oldu. Bu rakamın 64 milyon doları uzun pozisyonlardan, 264 milyon doları ise kısa pozisyonlardan geldi.

Bitcoin yatay bir fiyat hareketi izledi ve Nisan yarılanmasından sonra neredeyse bir ay boyunca 60-65.000 dolar aralığında işlem gördü.

Bitcoin yatay kaldı ve Nisan yarılanmasının ardından yaklaşık bir ay boyunca 60-65.000 dolar aralığında işlem gördü.

Son günlerde BTC'nin fiyatı %5'ten fazla artarak Pazartesi günü 70.000 sınırını aştı.

İle ilgili: Bitcoin, ETF alımlarıyla 70.000 doları aştı

Son yükseliş hareketi, artan yatırımcı güveni, azalan döviz arzı ve yaklaşık iki hafta süren net çıkışların ardından spot BTC Borsa Yatırım Fonlarına (ETF'ler) pozitif akışlar dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlanıyor.

Pazartesi günü, spot Bitcoin ETF'lerine toplam 235 milyon dolarlık pozitif giriş gerçekleşti. ARK Invest, 1.000 BTC'yi aşarak en büyük net girişe öncülük etti. BlackRock, 965 BTC'lik bir girişle yakından takip etti. Bu arada, haftalardır çıkış yaşayan Grayscale ETF, art arda dördüncü olumlu gününü geçirerek 140 BTC'lik giriş kaydetti.

BTC fiyatındaki artış aynı zamanda Japonya, Singapur ve Arjantin dahil olmak üzere çeşitli ülkelerde yeni zirvelere neden oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir