Ankara'da sağanak sele dönüştü: Tahliye çalışmaları sürüyor

Sincan'da yağışlar hayatı olumsuz etkilerken, Gökçek Mahallesi Birlik Sitesi'nin bodrum depoları ve zemin kattaki daireleri sular altında kaldı.

Sel nedeniyle apartmanlardaki parke zeminler ve mobilyalar kullanılamaz hale geldi. Site sakinleri hasarlı eşyalarını kendi imkanlarıyla taşıdı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekipleri de bodrumda biriken suyun tahliyesi için çalışma yaptı.

[Fotoğraf: AA]

“Belediyelerden yardım bekliyoruz”

Su baskını nedeniyle eşyaları zarar gören Mahmut Sakallı, evini kendi imkanlarıyla temizlediğini anlattı. Sakallı, sitenin bulunduğu yolun hendek içerisinde olduğunu ve bu nedenle önceki yıllarda yaşanan yoğun yağışlarda bodrum katlarının su ile dolduğunu söyledi.

Dünkü sel felaketinde sokaktan taşan suyun binalara girdiğini belirten Sakallı, şöyle konuştu: “Binanın bodrum katı doldu, bodrumdan sonra su dairelere girdi. Sonunda biri içeri girdi, itfaiye ekipleri geldi ve bizi balkondan alıp götürdüler. Oğlumun evine gittik, orada dinlendikten sonra eve döndük. “Saatlerdir evin temizliğini yapıyoruz, henüz bitmedi” dedi.

Su baskını nedeniyle eşyalarının kullanılamaz hale geldiğini belirten Sakallı, şöyle konuştu: “Gördüğünüz eşyaları çöpe atıyorum. Her iki belediyeden de yardım bekliyoruz. Oy verme zamanı geldi ama iş zamanı neden gelmiyorlar? Sadece buradaki suyu atın. Temizlik şirketleri var, neden temizlemiyorlar? Eşler, arkadaşlar, akrabalar da gelmiyor.”

Fotoğraf: AA[Fotoğraf: AA]

Yavru kediye zarar vermemek için evine götürdü.

Aynı sitede yaşayan Pembe Uyar ise şiddetli yağış nedeniyle bodrumun önce suyla dolduğunu, daha sonra da taşan suyun evlerine girdiğini söyledi.

Sel sırasında dışarısı soğuk olan yavru kediyi evine götürdüğünü belirten Uyar, “Dışarısı da soğuktu. Ben de 'Suya düşerse ölür' dedim. Alsam daha iyi olur” dedi. normalde ve onu besler.”

Ancak dün şiddetli fırtına nedeniyle tek şeritten akan trafik, çalışmaların ardından normal akışına döndü.

Fotoğraf: AA[Fotoğraf: AA]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir