Amerikan polisinden AA muhabirine sert müdahale! Fahrettin Altun: “Saldırıyı kınıyorum”

Foto muhabiri AA Fatih Aktaş, Brooklyn'deki protestolar sırasında göstericilere şiddet içeren polis müdahalesini görüntülemeye çalışırken polis şiddetine maruz kaldı.

“BENİ ŞİDDETLE REDDETTİ”

Bir gazetecinin kaydettiği videoda, gösterileri fotoğraflamak isteyen Aktaş'ın polis memurunun şiddetli itmesi sonucu şiddetli bir şekilde yere düştüğü görüldü.

Aktaş, olayla ilgili şunları söyledi: “Gösterilere yapılan müdahaleyi kaydetmeye çalışırken bir polis beni şiddetle itti, elimde tuttuğum kameraya zarar vermemek için sırt üstü yere düşmek zorunda kaldım, arabaya çarptım. dirseğim yere sertçe basıyor.” Dedi.

Başka bir polis memuru ve arkadaşlarının yardımıyla ayağa kalkarak görevine devam ettiğini, kazanın sıcaklığı nedeniyle yaralarını fark etmediğini iddia eden Aktaş, dirseğinde morluk olduğunu, olaylar sonrasında ağrı hissettiğimi söyledi. .

“FAVORUM VAR”

Aktaş, şunları söyledi: “O an kafamı yere vurabilirdim, dolayısıyla daha ciddi sonuçları olabilirdi. “Barışçıl protestoculara yönelik şiddetli polis müdahalelerinden ben de payıma düşeni aldım.” dedi.

FAHRETTİN ALTUN: “BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ DEMOKRASİNİN ARKA PLANIDIR”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, olayla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bugün ABD'nin New York kentinde Filistin'e destek gösterilerini görüntüleyen AA foto muhabiri Fatih Aktaş, New York polisinin sert müdahalesine maruz kaldı.

Sayın Aktaş'a yapılan fiziki saldırıyı kınıyorum. Kendisine ve Anadolu Ajansı ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Basın özgürlüğü demokrasinin omurgasıdır.

Haksızlığa ve adaletsizliğe karşı mücadele eden, hakikat sever tüm gazetecileri desteklemeye devam edeceğiz.”

PROTESTOCULARA SERT MÜDAHALE

Polis, 31 Mayıs'ta Brooklyn, New York'taki müzenin önünde Filistin adına protesto yapan göstericilere sert müdahale etti.

Göstericiler İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını, özellikle de son dönemde Refah'a düzenlenen hava saldırısını protesto etmek için Brooklyn Müzesi'nin bazı kısımlarını işgal etmiş, NYPD çevik kuvvet polisi onlarca Filistinli destekçiyi tutuklarken, polis memurlarının yumruk attığı bir protestocuyu yere fırlatması kameralara yansıdı. .

Elleri arkadan kelepçelenen erkek protestocunun yüzünün de kanla kaplı olduğu görüldü.

Kaynak: AA

Bu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Küçükçekmece'de çöken 3 katlı binanın yanındaki bina kontrollü bir şekilde yıkıldı!Küçükçekmece'de çöken 3 katlı binanın yanındaki bina kontrollü bir şekilde yıkıldı!
Maltepe'de intihar!  Olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldiMaltepe'de intihar! Olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldi
Önce iş yerini ateşe verdi, ardından itfaiye ekiplerinin önünü keserek havaya ateş açtı.Önce iş yerini ateşe verdi, ardından itfaiye ekiplerinin önünü keserek havaya ateş açtı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir