Amerikalı Müslüman gruplardan Biden'a Gazze mektubu

Biden yönetiminin Gazze politikalarına Amerikalı Müslümanların tepkileri artmaya devam ediyor.

Ülkenin çeşitli yerlerinde bulunan 80 Amerikalı Müslüman sivil toplum kuruluşunun temsilcileri Biden'a mektup göndererek İsrail'e yeni silah satışlarının engellenmesi talebinde bulundu.

Aralarında Arap Amerikalıların, Filistinlilerin ve onlara destek veren çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yer aldığı örgüt, mektupta İsrail'in Gazze'de yaşanan krize ilişkin ABD yasalarına uygun davranmadığını ve hesap vermesi gerektiğini vurguluyor.

Mektupta, “Yönetiminiz kamuya açık platformlar aracılığıyla İsrail'i Refah'a saldırmaktan caydırmaya çalışıyor, ancak gerçekte İsrail'e Refah'ta daha fazla etnik temizlik yapması için yeşil ışık yakıyor.” Açıklamayı kullanan örgüt yetkilileri, ABD'yi somut adımlar atmaya çağırdı.


“Amerikan halkı söylemde bir değişiklik istemiyor; somut politika değişiklikleri istiyor.” Mektupta ABD yönetiminin Gazze konusunda daha iyi bir test yapması gerektiği vurgulandı.

Amerikalı Müslüman grupların temsilcileri, önceki akşam Beyaz Saray'da düzenlenen iftar yemeğine katılmayarak Biden'ı protesto etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir