Yunan adalarında bir haftada kaybolan 3 turistin cesedi bulundu

Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

Yunan yayın kuruluşu Skai, Mathraki'de kaybolan Amerikalı bir turistin Pazar günü ölü bulunduğunu bildirdi. Böylece Yunan adalarında bir haftada ölü bulunan turist sayısı 3'e yükseldi.

REKLAM

Yunan basınında çıkan haberlere göre, geçen Salı günü Yunanistan'ın Mithraki adasındaki otelinde kaybolan Amerikalı turist Pazar günü ölü bulundu.

55 yaşındaki turistin ölümü, Yunanistan'da kaybolan turist vakalarının sonuncusu olurken, ülkede bir hafta içinde ölü bulunan turist sayısı da 3'e yükseldi.

74 yaşındaki Hollandalı turist, Cumartesi günü Samos adasının güneybatısında tek başına yürüyüş yaptıktan sonra ortadan kayboldu. Kurtarma ekipleri turistin cesedini vadide buldu.

Yunanistan'ın Sömbeki adasında kaybolan ünlü İngiliz doktor ve televizyon sunucusu Michael Mosley'in cansız bedeni, günlerce süren aramaların ardından geçtiğimiz hafta sonu adadaki bir plajın yakınında bulundu.

Simi Belediye Başkanı Lefteris Papakalodoukas, Sky News'e Mosley'in dik bir yokuştan düştüğünü söyledi.

Ülkede hâlâ çok sayıda turistin kaybolduğu belirtiliyor.

Bir başka Amerikalı turist olan 59 yaşındaki Albert Calibet ise Amorgos adasında yaptığı gezi sonrasında ortadan kayboldu.

ABC News, Calibet'in bazı aile ve arkadaşlarının, aslen Los Angeles'lı olan emekli polis memurunu aramak için Yunanistan'a gittiğini bildirdi.

Yerel basında çıkan haberlere göre, Yunanistan'ın Sikinos adasında kayıp iki Fransız turisti arama çalışmaları sürüyor.

73 ve 64 yaşlarındaki iki kadın turistin arama kurtarma operasyonuna, yakındaki Ios adasından gönüllüler, itfaiyeciler ve polis ekibinin katılacağı bildirildi.

Cyclades24 haber kanalı, kadınların farklı otellerde kaldıklarını ancak birbirleriyle bağlantılı olduklarının iddia edildiğini bildirdi.

Yetkililerden “Aşırı sıcak” uyarısı

Amorgos'un turizmden sorumlu belediye başkan yardımcısı Popi Despotidi, iefimerida.gr'ye Calibet'in ortadan kaybolmasında sıcaklığın rol oynamış olabileceğini söyledi.

“Bugünlerde adada hava dayanılmaz derecede sıcak. Tüm olasılıkları değerlendiriyoruz” dedi.

Yunanistan'ın, Girit'in kuzeybatısındaki Hanya kasabasında sıcaklıkların 44,5 dereceye ulaştığı, alışılmadık derecede erken bir sıcak hava dalgasına maruz kalması nedeniyle ziyaretçilere bir uyarıda bulunuldu.

Yunanistan uzun süredir aşırı sıcaktan muzdaripti, ancak ulusal meteoroloji servisi EMY'ye göre yazın bu kadar erken saatlerinde herhangi bir sıcaklık kaydedilmedi.

Akropolis ve Atina'daki diğer pek çok turistik mekan, insanların bunaltıcı sıcaklarda sırada beklerken baygınlık geçirdiğinin bildirilmesi üzerine bu hafta kapatıldı.

Kıbrıs'ta aşırı sıcaklar can kaybına neden oldu

Bu arada bir sağlık yetkilisi, Haziran ayında rekor sıcaklıkların kaydedildiği bildirilen bir hafta süren sıcak hava dalgasının ardından Pazar günü Kıbrıs'ta ikinci bir yaşlı kişinin sıcak çarpmasından öldüğünü söyledi.

Devlet Sağlık Hizmetleri Örgütü sözcüsü Charalambos Charilaou, Cuma günü 84 yaşındaki bir kadının hastaneye kaldırıldıktan bir gün sonra hayatını kaybettiğini, diğer üç yaşlı hastanın durumunun ciddi olduğunu söyledi.

REKLAM

Adada sıcaklıklar hafta boyunca artarak 40 dereceyi aştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir