TFF'den Arda Güler-Montella'ya ilişkin açıklama: 'Yanlış anlayabilirsiniz ama…' – Son Dakika Spor Haberleri

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Mustafa EröğütSosyal medyada gündem olan Vincenzo Montella-Arda Güler videosuyla ilgili beIN Sports'a açıklama yayımlandı.

Mustafa Eröğüt, videonun ardından Montella ile buluştuklarını belirterek, şunları söyledi: “Antrenman sonrası yemek planımız vardı. O yemek sırasında sosyal medyada hareketlilik olduğunu fark ettik. İlk resme baktığınızda yanlış anlayabilirsiniz ama işin özüne baktığınızda kesinlikle her şey kontrol altında. Montella ile konuştuk: “Hocam şöyle bir görüntü var” ve öğretmen bize şunları söyledi: “Arda ile konuştum, kağıt üzerinde gösterdim.“dedi” dedi.

“HAMIT ALTINTOP TOPLANTISI”

Mustafa Eröğüt, Hamit Altıntop'un Arda Güler'le görüşmeye gittiğini belirterek, şöyle devam etti:

“Bu görüntü rahatsızlık yarattı. Hamit Altıntop, Arda Güler'le görüşmeye gitti ve sordu: “Bir sorun var mı?” Arda, “Tabii ki yok. Biz böyle konuştuk. Daha sonra antrenörün yönlendirmesi doğrultusunda antrenmanlara devam ettim.”

“SORUN DEĞİL”

Planlarının bu şekilde olduğunu belirten Mustafa Eröğüt, şunları söyledi: “Takım içinde herhangi bir problem yok. Vincenzo Montella'nın başından beri aklındaki plan, Arda'nın Çek Cumhuriyeti maçına yüzde 100 hazır olmasıydı. Tüm planlar buna göre hazırlandı. Montella, Arda'yı hem fiziksel hem de zihinsel olarak korumak istiyordudedi ve cümlelerini şu sözlerle tamamladı:

“Montella ile başlangıçta kendimize üç hedef koymuştuk. Kısa vadeli olanı EURO 2024'e katılmak. Geldiğimizde gruptan çıkmamız gerektiğini söyledik. İkinci hedefimiz ise A Grubu'na geçmek. Eylül ayında başlayacak olan Milletler Ligi çünkü olmamız gereken yer orası.” “A Grubu. Üçüncü ve son hedefimiz 2026 Dünya Kupası'na katılmak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir