Sultanbeyli yerel seçim sonuçları canlı yayında! Sultanbeyli ilçe seçimini Ali Tombaş mı yoksa Ayhan Koç mu kazanacak?

Türkiye'de yerel seçim atmosferi var! Siyasi partiler kendi adaylarını belirlediler ve süreç boyunca propaganda çalışmaları devam etti. Seçim günü Sultanbeylililerin gözü ve kulağı Sultanbeyli seçim sonuçlarına çevrilecek. Sultanbeyli seçim sonuçları, seçimlerin tamamlanmasının ardından açıklanacak.

Sultanbeyli'de AK Parti adayı Ali Tombaş ve CHP adayı Ayhan Koç'un isimleri öne çıkıyor. Seçimin bu ikili arasında gerçekleşmesi bekleniyor. 2019 seçimlerinde AK Parti adayı Hüseyin Keskin yarışı önde götürerek belediye başkanı seçildi. Keskin bu seçimde AK Parti tarafından aday gösterilmedi.

AK PARTİ ADAYI ALİ TOMBAŞ

2014 Sultanbeyli yerel seçimleri, 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimleri, Haziran-Kasım 2015 genel seçimleri ve 2017 anayasa referandumu referandumunda Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) başkanlığı görevini yürüten Ali Tombaş, evli ve 2 çocuk babasıdır. AK Sultanbeyli Partisi 6. ve 7. Kongre üyesi olup, olağan ilçe kongrelerinde ilçe başkanı seçilmiştir.

CHP ADAYI AYHAN KOÇ

Ayhan Koç

2009 yerel seçimlerinde belediye meclis üyeliğine seçilen Ayhan Koç, 2014 yılında ikinci kez belediye meclis üyeliğine seçilerek belediye başkan yardımcısı olarak görev yaptı. Evli ve iki çocuk babası olan Ayhan Koç, 31 Mart 2019'da yapılan yerel yönetim seçimleri sonrasında İBB Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı'na atandı.

Sultanbeyli seçim sonuçları açıklandığı anda Mynet ile ilgili tüm detayları öğrenebileceksiniz.

SULTANBEYLİ SEÇİM SONUÇLARINI BURADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Şişli seçim sonuçları canlı yayında!Şişli seçim sonuçları canlı yayında!
Ümraniye seçim sonuçları gerçek zamanlı!Ümraniye seçim sonuçları gerçek zamanlı!
Sultangazi seçim sonuçları gerçek zamanlı!Sultangazi seçim sonuçları gerçek zamanlı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir