Son dakika | Erdoğan, CHP ziyareti için tarih verdi! “Kırmızı çizgilerimiz var” açıklaması: Taviz vermeyelim!

Son haber: AK Parti'nin 31'inci istişare ve değerlendirme toplantısı Kızılcahamam kampında başladı. Kampın başında bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu mesajla dikkat çekti: “Milletimizin anket sonuçlarıyla bize ilettiği tüm beklentilerin farkındayız. Gerekeni mutlaka yapacağız. zamanı geliyor.”

“ZAMANI GELDİĞİNDE MESAJLARI KESİNLİKLE DİKKATE ALACAĞIZ”

Erdoğan'ın konuşmasındaki en önemli mesajlar şunlar:

 • Son 3 seçimi dikkate alacağız.

 • Halkımızla aramıza mesafe koymadık. Milletimizle istişare ederek siyaset yaptık. Biz kendimizi ve grubumuzu yankı odalarına hapsetmedik.

 • Seçmenlerden olumlu oy alamayanlar takdirimize layık görülemez. Milletimizin, başta değişim ve yenilenme talebi olmak üzere, anket sonuçlarıyla bizlere aktardığı beklentilerin bilincindeyiz. Zamanı geldiğinde mutlaka mesajlara göre hareket edeceğiz. Bu süreçte çok titiz bir şekilde inceliyor ve hareket ediyoruz.

“ŞANS VERMEYECEĞİZ”

 • AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın duvarlarını aşma girişimlerine izin vermeyeceğiz. Değişim irademizi güçlü tutacağız. Artılarımızı ve eksilerimizi görmek için buradayız. Hatalarımızı düzeltmek, doğrularımızın sayısını artırmak için bir aradayız. Açık yüreklilikle özeleştirimizi yapmak, kendimize ve partimize ayna tutmak için bir aradayız.

 • Birisi yanağımıza tokat atmaya çalıştığında diğer yanağımızı çevirip karşılık vermedik. Hiçbir zaman nezaketten taviz vermedik, kabalıkları karşılıksız bırakmadık.

AA-20240601-34746068-34746058-AK_PARTI_ISTISARE_VE_EVERLENDIRME_TOTOLENTISI

“BİZ KAZANDIK TİYATROSU SİYASİ TARİHE UTANÇ SAHNESİ OLARAK GİRDİ”

 • FETÖ'nün sunduğu argümanlar üzerinden Rusya ile ilişkilerimizi bozma girişimlerine, bugün düşünmek bile istemediğimiz birçok operasyona maruz kaldık. Sandık sonuçları açık olmasına rağmen seçim gecesi sahnelenen “Kazanıyoruz” gösterisi siyasi tarihe utanç sahnesi olarak geçti.

 • Bütün düğmelere basmasına rağmen beklenen sonucu alamayanlar, maalesef koltuklarını korumak için siyaseti yüksek gerilime mahkum ettiler. Seçim sonuçlarını kabul etmek yerine çeşitli argümanlarla milletin iradesini karalamaya çalıştılar. Sandıkta ortaya konan iradeyi göz ardı eden, etik olmayan açıklamalarla karşılaştığımızda her zaman temkinli davrandık.

AA-20240601-34746068-34746059-AK_PARTI_ISTISARE_VE_EVERLENDIRME_TOTOLENTISI

 • AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın 31 Mart sonrasında gösterdiği olgun tavır, siyasi partiler arasında yeni bir diyalog zemininin oluşmasına yol açtı. Türkiye böylece seçim atmosferinden çıkıp ana gündemine odaklanma fırsatını yakaladı. Bunu Türk siyasetinin ulaştığı yüksek düzeydeki evrimin bir işareti olarak görüyoruz.

ÖZGÜR ÖZEL'İ NE ZAMAN ZİYARET EDECEKSİNİZ?

 • Her şey yolunda giderse Kurban Bayramı öncesinde Özel Sayın'ı tekrar ziyaret edeceğim. Sayın Özel'in ziyareti sonrasında politikanın yumuşatılmasını istediğimizi söyledim. Bu yumuşamanın bir tarafı iktidar, bir tarafı muhalefet. Bu anlamda son derece rahatız ve kendimize güveniyoruz. Hiçbir zaman ön yargıdan, kutuplaşmadan, gerginlikten yana olmadık. Ancak üzerimize düşen bir şey varsa çekinmeden gereğini yaparız. Önemli olan muhalefetin politikalarını gözden geçirmesidir. Gerçek muhalefetin bu noktada samimi bir özeleştiriye tabi tutulması gerekiyor.

AA-20240601-34746068-34746063-AK_PARTI_ISTISARE_VE_DEGERLENDIRME_TOPOLATISI

“Muhalefetin kırmızı çizgilerinden ödün vermesini beklemiyoruz”

 • AK Parti olarak bizim ve ittifak ortağımız MHP'nin kırmızı çizgileri var. Aynı şekilde ana muhalefet partisinin de kırmızı çizgileri olduğunu biliyoruz. Yumuşama adına kimliğimizden, ilkelerimizden ve kırmızı çizgilerimizden taviz vermeyeceğiz. Muhalefetten böyle bir taviz beklemiyoruz. Ancak özellikle muhalefetin yıkıcı ve ötekileştirici bir temelde ilerlemesi Türkiye'ye zarar verecektir.

AA-20240502-34442898-34442897-CUMHURBASKANI_ERDOGAN_CHP_GENEL_BASKANI_OZELI_KABUL_ETTI

 • Elbette hakimler ve savcılar hukukun ihlali halinde gereğini yapacaktır. Bu bizim için de, muhalefet için de, tüm kurum ve kişiler için de geçerli. Terör yasa dışıdır, terörü meşrulaştırmak yasa dışıdır, terör örgütlerine dayanmak yasa dışıdır.

ENFLASYON MESAJI

 • 1998'den bu yana en yüksek seviyeye ulaştık. Enflasyonun yılın ikinci yarısından itibaren düşüş eğilimine gireceğini umuyoruz. Son dönemde açıklanan verilerin tamamına yakını OVP ile uyumludur. Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.
  Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bakan Güler zorunlu askerliğe son noktayı koyduBakan Güler zorunlu askerliğe son noktayı koydu
Hava cehennem gibi sıcak... Termometreler 52,9 dereceyi gösteriyor! 43 kişi hayatını kaybetti...Hava cehennem gibi sıcak… Termometreler 52,9 dereceyi gösteriyor! 43 kişi hayatını kaybetti…
14 yıldır kafatasındaki iğne parçacıklarıyla yaşıyor!14 yıldır kafatasındaki iğne parçacıklarıyla yaşıyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir