Romanya'ya Ro-Ro seferleri başladı | Genel Haberler


Karadeniz'in ticaret merkezlerinden IC İçtaş Sakarya Karasu Port Yatırım ve İşletme AŞ'den (IC Karasu Port) Romanya'nın Köstence kentine doğru Ro-Ro seferleri başladı.

Konstanz'a gitmek üzere limana gelen tırlar, gümrük kontrollerinin ardından park edildi.

Burada kontrollerin tamamlanmasının ardından araçlar gemiye yüklendi. Panama bandıralı “URD” isimli gemiyle 69 tır Köstence limanına doğru yola çıktı.

Karasu Liman İşletme Müdürü Gökçen Erdem, AA muhabirine, başlangıçta 1 gemiyle haftada 4 sefer yapılacağını söyledi.

İkinci gemiyle yıl sonuna kadar haftalık 7 sefer yapılmasının planlandığını belirten Erdem, şöyle konuştu: “İlk etapta hedefimiz Karasu'dan Romanya'ya ve oradan yılda yaklaşık 65 bin aracın gitmesini sağlamak. Avrupa'ya Bu hattın en önemli özelliği Avrupa'ya yapılan ticaretin süresini kısaltmasıdır.” “Ve Bulgaristan gibi sorunlu bölgeleri ortadan kaldırarak Avrupa'ya doğrudan uçuşları garanti ediyoruz.” dedi.

Ticari araçların yanı sıra binek ve binek araçlara da hizmet vereceklerini anlatan Erdem, şöyle konuştu: “Önümüzdeki yıldan itibaren ikinci geminin ardından üçüncü ve dördüncü gemileri de ekleyerek 100 binin üzerinde seferimizi burada artırmayı planlıyoruz.” Dedi.

Sea Lines Ro-Ro Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Serkan Ürgen de gezilerin ülkeye, ihracata ve taşımacılara hayırlı olmasını diledi.

Yollarda kaybedilen zamanı telafi etmek için gerekli tüm çalışmaları yaptıklarını belirten Ürgen, şöyle konuştu: “Şoförlerimiz kabinlerde dinlenecek ve diğer tarafa indiğinde ise yenilenmiş, önden gidecekleri yere varacaklardır. araçlarının.” dedi.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir