Elon Musk: Eğer ChatGPT iPhone'larda yerleşik olsaydı, şirketlerimde Apple ürünleri yasaklanırdı

Musk, Apple'ın OpenAI hamlesini “kabul edilemez bir güvenlik ihlali” olarak nitelendirdi.

REKLAM

SpaceX ve Tesla'nın sahibi ABD'li iş adamı Elon Musk, Pazartesi akşamı X'te yaptığı açıklamada, OpenAI'nin yapay zeka teknolojileri üreten popüler chatbotu ChatGPT'nin iPhone'lara entegre edilmesi durumunda Kaliforniyalı teknoloji devi Apple'ın ürünlerinin piyasaya sürüleceğini söyledi. şirketlerinde yasaklanacak.

“Apple, OpenAI'yi işletim sistemi düzeyinde entegre ederse, şirketlerimde Apple ürünleri yasaklanacak. Musk, “Bu kabul edilemez bir güvenlik ihlalidir” dedi ve Apple'ın “kendi yapay zekasını üretecek kadar akıllı olmadığını ancak OpenAI'nin güvenliğinizi ve gizliliğinizi koruyacağını bir şekilde garanti edebileceğinin” açıkça saçma olduğunu ekledi.

Apple'ı müşterilerine ihanet etmekle suçlayan Musk, kullanıcı verilerinin OpenAI'ye iletilmesinden sonra “Apple'ın olup bitenlerden haberi olmayacağını” da söyledi.

Musk'un sözleri, Dünya Geliştirici Konferansı'nda (WWDC) ChatGPT'nin başta iPhone ve Mac olmak üzere birçok Apple ürününde kullanılabilen sanal asistan Siri'ye entegre edileceğinin duyurulmasının ardından geldi. Aynı konferansta Apple kendi yapay asistanını da tanıttı. “Apple Intelligence” olarak adlandırılan istihbarat teknolojisi ve Eylül ayında iPhone'lara gelecek olan iOS 18.

Eski adı Twitter olan ancak Güney Afrikalı iş adamının 44 milyar dolara satın almasıyla adı X olarak değişen popüler sosyal medya platformunda Musk'un paylaşımları on binlerce beğeni ve yeniden paylaşım aldı.

Musk şu anda 208 milyar dolara yaklaşan servetiyle dünyanın en zengin insanı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir