Cumhurbaşkanı Ahmet Aras sosyal desteği yüzde 110 artırdı – GÜNDEM

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, ülkenin olumsuz ekonomik koşullarında ihtiyaç sahibi vatandaşlara sağlanan maddi destek miktarını yüzde 110 oranında artırdığını söyledi.
31 Mart yerel seçimleriyle Muğla'nın yeni büyükşehir belediye başkanı olan Ahmet Aras, ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek amacıyla büyükşehir belediyesinin vatandaşlara sağladığı “Halk Kart” yardımını yüzde 110 oranında artırdı. Yiyecek, yakıt, kıyafet vb. ihtiyacı olanlar için. Temel ihtiyaçlarına yönelik hayata geçirilen Halk Kart projesiyle vatandaşlara destek sağlanıyor.
Halk Kart'tan 3 bin 117 aile yararlandı. Halk Kart desteğiyle banka kartlarına aylık yüklenen tutarla zor durumdaki ailelerin temel ihtiyaçları karşılanıyor. Büyükşehir uzman ekipleri tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılan Halk Kart hizmetinden il genelinde 3.177 aile yararlandı. İhtiyaç sahibi vatandaşlar Halk Kart ile gıda, giyim, kırtasiye ve temizlik gibi temel ihtiyaçlarını satın alabiliyor. Proje ile 1-2 kişilik ailelere 340,00₺, 3-4 kişilik ailelere 460,00₺, 5 ve daha fazla kişilik ailelere 580,00₺ ve artış sonrası 1-2 kişilik ailelere 750,00₺ ödeme yapıldı. . , 3-4 kişilik aileler için 750,00₺. Halk Kart tutarları 5 ve daha fazla kişiden oluşan aileler için 1.000,00₺ ve 1.250,00₺ olarak güncellendi. Vatandaşlara Millet Şartı dışında diğer sosyal yardımlarla birlikte 36 milyon 553 bin 788 TL sosyal yardım sağlanırken, ilkokul ve lise öğrencisi olan ailelere eğitim-öğretim dönemi boyunca çocuk başına beslenme yardımı için ek ödeme yapılmaya devam ediliyor Ahmet Aras, “Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımıza hayatın her alanında destek olmaya çalışacağız.”
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, yerel yönetimler olarak vatandaşların hayatın her alanındaki ihtiyaçlarını karşılamak ve destek olmak için çalışacaklarını söyledi. Aras, “Keşke sosyal yardım olmasaydı. Her vatandaşın yüksek düzeyde ekonomik refah elde etmesine ve barış içinde yaşamasına izin verin. Ancak bu şartlarda bu ülkemizde mümkün değildir. Özellikle ekonomik düzeyde çok zor bir dönemden geçiyoruz. Yerel yönetimler olarak altyapı, yol, su gibi temel ihtiyaçların yanı sıra sağlık hizmetleri, tarımsal projeler, maddi destekler gibi sosyal konularda da çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. “Buradaki en önemli kriterimiz kimseyi kırmadan desteği sürdürme konusunda hassasiyet göstermek olacaktır” dedi Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir