Çankaya Belediyesi'nin 25-31 Mart Kütüphane Haftası etkinlikleri devam ediyor – KÜLTÜR VE SANAT

Piccoli Passi Bebek Kütüphanesi'nden görme engelliler için Ses Kütüphanesi'ne kadar her yaşa uygun etkinlikler düzenleniyor.

Çankaya Belediyesi'nin Kütüphane Haftası kapsamında düzenlediği etkinliklere her yaştan vatandaş ilgi gösteriyor. Doğan Taşdelen Çağdaş Sanat Merkezi'nde düzenlenen ders ve atölye çalışmalarının yanı sıra Minik Adımlar Çocuk Kütüphanesi, çocuk oyun evleri ve atölyeleri ile görme engellilerin kitaplara erişimini sağlayan Sesli Kütüphane'de de kitapseverler buluşuyor. Ankara Kültür Sanat Platformu üyeleriyle iş birliğiyle düzenlenen hafta kapsamında çocuk tiyatrosu atölyeleri yoğun ilgi görüyor.

SES KÜTÜPHANESİNDE DAYANIŞMA

Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Sesli Kütüphanesi yoğun katılımlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Etkinliğe Türkiye Görme Engelliler Vakfı Başkan Yardımcısı Ali İlhan, Rehber Köpek Derneği Başkanı Nurdeniz Tunçer, Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Yusuf Sayyidan, Çankaya Belediye Meclis Üyesi Hasan katıldı. Çankaya Kent Konseyi Başkanı Alıcı ve gönüllü kitap okuyucuları. Aşık Veysel Engelsiz Yaşam Merkezi'nde yer alan sesli kütüphanede “Bariyer Sesinizle Dağılır” temalı kitaba görme engellilerin ulaşabilmesi için okuma kaydı yapıldı.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir