Beşiktaş'tan AK Parti adayı BB Ahmet Metin Genç'e suç duyurusu

Beşiktaş, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Metin Genç hakkında suç duyurusunda bulunduğunu duyurdu. Ahmet Metin Genç, heyecanlı geçen Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşmasının ardından şunları söyledi: “Beşiktaş ve F.Bahçe, UEFA'nın sitesinde hâlâ şike yapan kulüpler olarak listelenirken, bu iki kulüp utanmadan 2011 Süper Kupası'nı oynamaya çalışıyor. Bizi kandırıyor musunuz? tur?” Şu ifadeleri kullandı.

FENERBAHÇE'DE BULUNDU

F.Bahçe de geçen hafta “Fiksaj”la ilgili açıklamaları nedeniyle suç duyurusunda bulunmuştu.

Beşiktaş'ın açıklaması şöyle:

“Ahmet Metin Genç, 17.03.2024 tarihinde oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sonrasında Beşiktaş Jimnastik Kulübü ve Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye karşı düzenlediği basın toplantısında bazı asılsız suçlama ve beyanlarda bulunmuş olup, bu ifadeler mesnetsizdir. Tüm basın ve yayın kuruluşlarında yayımlandı.

Ahmet Metin Genç'in eylemlerinin ardından hakkında hakaret (TCK 125), iftira (TCK 267), halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçlarından soruşturma açıldı. TCK'nın 216'sı). , Beşiktaş Jimnastik Kulübü ve Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. Söz konusu suçlardan zarar gören Ahmet Metin Genç hakkında iddianame hazırlanmasına ve eylemlerine saygı gösterecek referans maddeler uyarınca hakkında kamu davası açılmasına ve hakkında 22. madde uyarınca para cezası ve idari yaptırım uygulanmasına karar verildi. sayılı yasanın 6222. “Hakkında gerekli işlemlerin başlatılması talebiyle İstanbul Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Ali Koç'un şampiyonluktan çekilme açıklaması ortalığı karıştırdı!Ali Koç'un şampiyonluktan çekilme açıklaması ortalığı karıştırdı!
Mertens'in emekliliği ve F.Bahçe'nin ilanı!Mertens'in emekliliği ve F.Bahçe'nin ilanı!
Trabzonspor-Fenerbahçe maçının skoru açıklandı!Trabzonspor-Fenerbahçe maçının skoru açıklandı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir