Uluslararası Marmaris Yarış Haftası’nda beşinci gün yarışları yapıldı

0

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü’nün (MIYC) düzenlediği ve 2013 yılında düzenlenen yarışlara Türkiye’nin yanı sıra İspanya, Fransa, Rusya, Letonya, Almanya, Ukrayna, İngiltere, Kanada, İsveç, Kazakistan, Bulgaristan, Amerika Birleşik Devletleri, Belarus, Moldova da katıldı. Etkinliğe Marmaris Körfezi ve açık denizden 110 yelkenli yat ve Estonya’dan 1000 sporcu katıldı.

[Fotoğraf: AA]

Organizasyonun son gününde ise yatlar sırasıyla Netsel Marina’dan ayrılarak, filolarına göre körfez etrafında tur attı ve kalkışa kadar eğitim turları gerçekleştirdi.

Körfez’de ise IRC ve IRCCHR gruplarına ait yatlar, hakem heyetinin belirlediği üçgen parkurda sınıflarına göre start aldıktan sonra eş zamanlı yarışarak günü tamamladı.

Fotoğraf: AA[Fotoğraf: AA]

Körfezde yarışan yatlar balonlarını açarak görsel şölen yarattı. Sahildeki vatandaşlar ve tatilciler yarışları cep telefonlarıyla kaydetti.

Yelkenli teknelerin iki ayrı grup ve 9 sınıfta yarıştığı yarışlarda dereceye giren sporcuların kupaları, akşam saatlerinde Netsel Marina’da kurulan etkinlik alanında verilecek.

Fotoğraf: AA[Fotoğraf: AA]

Organizasyonun beşinci gününde düzenlenen yarışlarda sınıf birincisi olan tekneler ve kaptanları şöyle:

IRC1: X-Prime/Vartan Arutyunyan

IRC2: Rossko Yarışçısı/Timofey Zhbankov

IRC3: Benim Olga’m/Boris Gusev

IRC4: Zacapa/Marina Shchegoleva

IRC5: Letonya/Igor Bukovskis

IRCCHR1: Juana/Nikalai Martynkou

IRCCHR2: Rama/Andrei Morozov

IRCCHR3: Capella 2/Dmitry Komarov

IRCCHR4: Baba Yaga/Viacheslav Frolov

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom