Trump’ın ‘gizli belgeler’ soruşturmasında yeni kanıtlar

0

Washington Post, soruşturmaya aşina kaynaklara atıfta bulunarak, Adalet Bakanlığı ve FBI müfettişlerinin Trump’ın eski yardımcısından gelen e-postalar ve telefon mesajlarında ortaya çıkarılan yeni kanıtlar üzerinde çalıştıklarını bildirdi.

Haberde, Beyaz Saray’daki görevinin ardından Florida’da bir süre kendisi ile çalıştıktan sonra geçen yıl ayrılan Trump’ın yardımcısı Molly Michael’ın yazışmalarıyla ilgili soruşturma kapsamında Mar-a-Lago’daki kritik günlere ilişkin ayrıntılar yer alıyor. House, eski başkanla birlikte olduğunu söyledi.

Soruşturmayı yürüten dedektiflerin, yeni kanıtları resmi talepler ve gizli belgeleri Trump’ın elinde tutmaya yönelik faaliyetlere “olası bir engel” açısından değerlendirdiği bildirildi.

Söz konusu kaynakların, Trump’ın gizli belgelerin iadesi için yapılan resmi çağrının ardından konağındaki bazı kutuları bizzat incelediğini, tanık ifadeleri ve güvenlik ifadelerine göre, içinde belgelerin bulunduğu bazı kutuları konaktan çıkardığından şüphelenildiğini aktardığı iddia edildi. kayıtlar.

Delillerin bir kısmı da Trump’ın belgeleri nasıl saklayabileceği konusunda avukatlarından ve danışmanlarından tavsiye beklediğini gösteriyor, bu bağlamda eski başkanın yetkililerin Mar- olarak sınıflandırılan tüm materyalleri toplamasını kasten engellemeye çalışıp çalışmadığı inceleniyor. a-Lago.

8 Ağustos 2022 sabahı, Trump’ın Florida’daki evi, “gizli belgeleri” araştırmak için FBI ajanları tarafından basıldı.

Trump baskını ve devam eden soruşturmayı “siyasi” olarak nitelendirirken, özellikle Mar-a-Lago’dan alınan belgelerin “bağımsız bir hakem veya özel yargıç” tarafından incelenmesini istedi.

Trump’a yönelik “gizli belgeler” ve “6 Ocak kongre baskını” ile ilgili soruşturmaya özel görevli uzman olarak atanan eski Başsavcı Jack Smith başkanlık ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom