Tenor Juan Diego Flórez’in genç yetenekleri Salzburg Festivali’nde beğeni topladı

0

Sinfonía por el Perú Gençlik Orkestrası, dünyaca ünlü tenor Juan Diego Flórez ile Salzburg Festivali’nde performans sergilemek için eşsiz bir fırsat yakaladı.

Sinfonía por el Perú Gençlik Orkestrası, dünyaca ünlü tenor Juan Diego Flórez ile Salzburg Festivali’nde performans sergilemek için eşsiz bir fırsat yakaladı.

Euronews, genç Perululardan oluşan bu orkestranın Salzburg serüvenine tanık oldu.

Sinfonía por el Perú’nun müzisyenleri hayallerini gerçekleştirerek Avusturya’da düzenlenen ve dünyanın en büyük klasik müzik festivallerinden biri olan Salzburg Festivali’nde sahne aldı.

Peru toplumunun en dezavantajlı kesimlerinden gelen bu genç müzisyenler, tenor Juan Diego Flórez tarafından Peru’da başlatılan vizyoner müzik eğitimi programı Sinfonía por el Perú’ya katıldı.

Bu program kapsamında ülke genelinde binlerce çocuğa ücretsiz müzik dersi verilmektedir. Sinfonia por el Peru Gençlik Orkestrası’nda, bu müzik okullarının yalnızca en yeteneklileri bir arada performans sergiliyor. Orkestra, tüm bu projenin Salzburg’daki temsilcisi oldu.

Bu müzik okulları ağını memleketi Peru’da kuran Flórez, müziğin hayatları değiştirebileceğine inanıyor.

Salzburg’da performans sergileyen Sinfonía por el Perú gençlik orkestrasında flütçü olan 28 yaşındaki Diana, Lima’nın en tehlikeli mahallelerinden birinde yaşıyor. Saatler süren provalardan sonra Diana’nın sıkı çalışması işe yaradı ve Salzburg’a seçildi.

Mozart şehrinde Salzburg’da idolleri Juan Diego Flórez ile sahne aldı.

Diana ve orkestranın Salzburg Festivali’ndeki performansı çok yoğun ve çok yönlü bir programa sahipti.

Müzisyenler, yoğun programlarının arasında Avusturya’nın güzelliklerini de keşfetme fırsatı buldular.

Birçoğunun zorluklarla dolu bir geçmişi var, ancak Sinfonía por el Peru, karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı oldu.

Juan Diego Flórez’e göre, orkestranın ruhunu ve ritmini göstermek önemliydi: “Diğer orkestralarda hissedemeyeceğimiz bir şey, bir enerji, birlikte çalma ve birlikte hareket etme biçimi getiriyorlar, Peru’ya benzersiz bir şey getiriyorlar. ve bu onu klasik müzikte farklı kılıyor.”

Flórez, “Ruhlarını, coşkularını, iyimserliklerini ve mesajlarını veriyorlar. Müziğin hayatlarını değiştirdiği mesajını veriyorlar ve dünyayı müzikle değiştirmek istiyorlar” dedi. dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket