Sırbistan’da silahlı saldırıların ardından yedinci şiddet karşıtı gösteri

0

Sayıları onbinleri bulan protestocular, şiddeti kışkırtmakla suçladıkları Pink TV ve Happy TV’nin yayın lisanslarının iptalini talep etti.

Sırbistan’da 18 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıların ardından yedinci kez şiddete karşı yürüyüş düzenlendi. Mitingde Sırbistan içişleri bakanı ve istihbarat başkanının istifasını isteyen sloganlar atıldı.

Başkent Belgrad’da Millet Meclisi binası önünde toplanan çok sayıda protestocu nedeniyle bazı sokaklar trafiğe kapatıldı.

Hükümeti şiddet kültürünü teşvik etmekle suçlayan protestocular, Sırp Radyo ve Televizyonu (RTS) yönetiminin ve yayın denetleme kurulunun istifasını ve içişleri bakanı Bratislav Gasiç ile haber ajansı müdürünün görevden alınmasını talep ettiler. ) Aleksandar Vulin.

Sayıları onbinleri bulan protestocular, şiddeti kışkırtmakla suçladıkları Pink TV ve Happy TV’nin yayın lisanslarının iptalini talep etti.

Yerel saatle 18.00’de başlayan gösteriler, 3 saat sonra olaysız sona erdi.

Sırbistan’da silahlı saldırılar

Mayıs ayının ilk haftasında Sırbistan’da düzenlenen iki ayrı silahlı saldırıda toplam 18 kişi hayatını kaybetti.

İçişleri Bakanlığı’nın saldırıların ardından başlattığı silahsızlanma kampanyası kapsamında bir ayda 85 bin civarında ruhsatsız silah güvenlik güçlerine teslim edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom