Saldırıların durdurulması için baskı yapın

0

Gazze İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İyad el-Bazm, bugün Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Birliği’nin olağanüstü ortak zirvesinin başlangıcında yazılı bir açıklama yaptı.

Bezm, açıklamasında şunları söyledi: “Arap ve İslam dünyasının liderlerini, İsrail’in İsrail’e yönelik amansız saldırılarını durdurması için İsrail işgaline ve Amerikan yönetimine baskı oluşturacak pratik tedbirleri almak için çok geç olmadan derhal harekete geçmeye çağırıyoruz. Gazze Şeridi’ndeki Filistin halkı.” ilan etti.

Liderlere, felaketin gerçekliğini tanımlamayı bırakıp karar vermeye başlamaları çağrısında bulunan Bezm, Gazze Şeridi’ndeki Filistin halkının adaletsiz bir dünyanın gözü önünde soykırıma maruz bırakıldığını söyledi.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları 36’ncı gününe girerken, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Birliği’nin ortak olağanüstü zirvesi yapılıyor.


İsrail’in Gazze’ye saldırılarında son durum

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı “İsrail’in Filistinliler’e ve Mescid-i Haram başta olmak üzere kutsal değerlerine yönelik devam eden ihlallerine yanıt vermek” motivasyonuyla küresel bir saldırı başlatırken, Mescid-i Aksa’nın ardından İsrail ordusu da Gazze Şeridi’ne ağır hava saldırıları düzenledi.

İsrail, 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ndeki çatışmalarda 38’i asker olmak üzere 1.200 İsraillinin öldüğünü, 5.132 kişinin de yaralandığını duyurdu.

İsrail’e göre Kassam Tugayları’nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyor.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre İsrail’in saldırılarında 4 bin 506’sı çocuk, 3 bin 27’si kadın olmak üzere 11 bin 78 Filistinli öldürüldü, 27 bin 490 kişi de yaralandı.

Batı Şeria ve Kudüs’te İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler 182 Filistinliyi öldürdü.

İsrail ordusu, Gazze’nin binlerce yaralı ve sivilin bulunduğu en büyük sağlık tesisi olan Şifa hastanesini, Nasr çocuk hastanesini, El-Ehli ve Türk-Filistin Dostluk Baptist hastanelerini, Kudüs çevresini ve Filistin’e bağlı Endonezya hastanelerini vurdu. Filistin örgütü. Kızılay, tahliyeyi zorluyor. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 70 Hizbullah üyesi ve 4 İsrail askeri hayatını kaybetti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom