Postcards: Noel’i çölde nasıl kutlarsınız?

0

Dünya çapında 100’e yakın ülkenin kültürünü tek çatı altında buluşturan Global Village, şimdi de Noel etkinliklerine sahne oluyor.

Dünyanın en büyük turizm, eğlence, alışveriş ve eğlence merkezlerinden biri olan “küresel köy”, çölde bir Noel atmosferi sunuyor.

Noel Baba, Noel ışıklarını yakmak için Global Village’a paraşütle atladı.

Öte yandan, Dubai Marina’daki sekiz metrelik sıfır emisyonlu LED aydınlatmalı Noel ağacından açık hava film festivaline kadar şenlikler tüm hızıyla devam ediyor.

Euronews’ten Natalie Lindo atmosferi şöyle anlatıyor:

“Festival pazarları, fuarlar ve etkinlikler de çok popüler. El Habtoor City’deki Avrupa tarzı Noel pazarından geleneksel yiyecekler ve el sanatları da bulabilirsiniz. Aileler, 100’den fazla stant deneyimi için Kış Bahçesi’ne geliyor. Burada 100’den fazla dünyanın dört bir yanındaki ülkelere el sanatları ve yiyecek satılıyor.”

Bir Dubai sakini, “Noel benim için Noel Baba, kar ve kızak demektir. Dubai’nin bu atmosferi çöle uyarlaması oldukça etkileyici” dedi. Diyor.

Ayrıca Dubai’de “beyaz” bir Noel geçirebilirsiniz. Mall of the Emirates’teki Kempinski Hotel’in kayak tarzı dağ evleri, insan yapımı mağara ve cinlerle dolu yamaçların manzarasını sunmaktadır.

Yılbaşını kutlamasanız bile o ruha kapılmamak elde değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom