Polonya Ukrayna’dan tahıl ve diğer gıda ürünleri ithalatını yasaklıyor

0

Polonya hükümeti, Ukrayna’dan tahıl ve diğer gıda ürünlerinin ithalatını yasaklama kararı aldı.

Hukuk ve Adalet Partisi lideri ve Başbakan Yardımcısı Jaroslaw Kaczynski, bu kararın Polonya tarım sektörünü korumak için alındığını söyledi.

Kaczynski Cumartesi günü parti kongresinde yaptığı konuşmada, “Bugün hükümet, Ukrayna’dan Polonya’ya tahıl girişini ve ithalatını ve düzinelerce başka gıda türünü yasaklayan bir düzenleme getirmeye karar verdi.” dedi.

İthalatı yasaklanan ürünlerin de yönetmelikte yer alacağını belirten başbakan yardımcısı, “Buğdaydan bala birçok ürün var” dedi. o ifadeleri kullandı

Polonya’nın Ukrayna’nın daimi dostu ve müttefiki olduğunu ve öyle kalacağını söyleyen Kaczynski, “Biz onu destekliyoruz ve destekleyeceğiz. Ancak vatandaşlarının çıkarlarını korumak her devletin görevidir.” dedi.

Avrupa Birliği’nde üretilenden çok daha düşük fiyatlara satılan büyük miktarlarda Ukrayna buğdayı, lojistik zorluklar nedeniyle Orta Avrupa’da kalmaya devam ediyor. Ukrayna ürünleri, Polonya gibi ülkelerde yerel üreticilerin tahıllarının satışını ve fiyatlarını da etkiliyor.

Bu, sonbaharda sandık başına gidecek olan Polonya’da siyasi bir mesele haline gelmişti.

Kaczynski, Polonya’nın Ukrayna ile tahıl sorununun çözümü için müzakerelere başlamaya hazır olduğunu ve Ukrayna’nın hükümetin kararlarından haberdar olduğunu söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom