Modanın ünlü isimleri Yıldırım Mayruk ve Barbaros Şansal mesleğe veda etti

0

Ünlü moda duayeni Yıldırım Mayruk ve ‘Terzi Yama’ Barbaroş Şansal, çarşamba günü İstanbul’da düzenlenen tiyatro jübilesiyle meslek hayatlarına veda etti.

Moda dünyasının ünlü isimleri Yıldırım Mayruk ve Barbaros Şansal, profesyonel hayatlarına İstanbul’da düzenlenen tiyatro jübilesiyle veda ediyor.

‘Yıldırım Mayruk Jübile Koleksiyonu’, 1960 yılından bu yana binden fazla elbiseden oluşturulan 200 kostüm ve 200 manken ile tanıtıldı.

Euronews’e konuşan Barbaros Şansal, “Yıldırım Mayruk ile 1960 yılından bu yana çalışan genç yaşlı 200 model, 200 kostümle podyuma çıktı. Bunların arasında 15 Miss Turkey, 12 Best-Model vardı. 6 model kızlarıyla birlikte çıktı. Ayrıca Miss World, Azra Akın ve Meltem Hakarar diye iki de vardı.” dedi.

Türk modasına 60 yıldır yön veren ‘Grand Couturier’ Yıldırım Mayruk’un son sosyal mesafeli defilesi, sınırlı sayıda yakın arkadaşın katılımıyla gerçekleştirildi.

Barbaros Şansal: “Türkiye çok önemli bir değeri kaybediyor”

Seyirci ve oyuncu kadrosu dahil herkesin duygulu anlar yaşadığını belirten Barbaros Şansal, “Finalde tüm kadro ağlıyordu, seyirci de ağlıyordu çünkü bir devir kapandı, tarihin bir sayfası çevrildi. Türkiye çok önemli bir değer kaybediyor. Gelecek nesiller umarım bunu telafi eder.” dedi.

Euronews’e konuşan Şansal, “Soyunduğunuz veya örtündüğünüz bir ülkede böyle bir mesleği sürdürmeme başarısını elde ettiğim için çok mutluyum” dedi. o ifadeleri kullandı

5 bölümden oluşan 60 dakikalık sunumda elbise ve kabanlardan işlemelere ve geceliklerden gelinliklere uzanan bir anlatım oluşturuldu.

15 milyon TL değerindeki Yıldırım Mayruk Jübile Koleksiyonu’nda kullanılan kumaş, malzeme ve aksesuarlar, Yıldırım Mayruk için dünyaca ünlü markalar tarafından üretildi. 1500 saatlik el yapımı kostümler sergilendi.

Yıldırım Mayruk ve Barbaros Şansal ayakta alkışlandı

Kapanışta Yıldırım Mayruk ve Barbaros Şansal’la birlikte kürsüye çıkan Türk sinemasının çeyrek asırlık padişahı Türkan Şoray ayakta alkışlandı.

Bugüne kadar 65 koleksiyon sergileyen ve dünyanın altın perde ustası olarak anılan Yıldırım Mayruk, son defilesini Fişekhane’de yaptı.

Atölyelerin kapanmasının ardından Mayruk ve Şansal, moda alanında eğitim, yayıncılık, arşivleme ve üretim çalışmaları yürüterek gelecek yaşamlarını uluslararası platformlara taşımayı planlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom