Macron’un Lahey’de yaptığı bir konuşmayı protestocular böldü: ‘Şiddet ve ikiyüzlülüğün başkanı’

0

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Hollanda’ya yaptığı devlet ziyareti sırasında Avrupa egemenliğine ilişkin eleştirel bir konuşma yaparken protestocuların konuşmalarıyla karşılaştı.

45 yaşındaki Fransız lider, Fransa’da emeklilik reformlarına karşı bir dizi protesto ve grevle karşı karşıya kaldı ve Perşembe günü yeni eylemlerin gerçekleşmesi bekleniyor.

AFP muhabirlerinin gördüğü gibi, “Fransız demokrasisi nerede? Onu ne zaman kaybettik?” Protestocular, Macron’un konuşmasına başladığı Amare tiyatrosunda seyirciler arasında olduklarını haykırdı.

“Şiddetin ve ikiyüzlülüğün lideri”

İki kadın protestocu, “Şiddet ve İkiyüzlülüğün Başı” yazan sarı bir pankart tutarken, tiyatronun karşısındaki bir erkek protestocu mavi bir pankart tuttu.

Macron, “Bana biraz zaman verirseniz bu soruyu yanıtlayabilirim” dedi.

Güvenlik görevlileri protestocuları salondan çıkardı. Yaklaşık 24 protestocu konuşmadan önce tiyatronun dışında slogan attı.

“Sosyal diyalog çok önemli” diyen Macron, “Fransa’da görüştüğümüz konularla ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim” dedi. Antidemokratik eylemlerde bulunanların yasayı çiğnediğini ve “demokrasiyi riske attığını” söyledi.

Emeklilik reformuna ek olarak Macron, emeklilik yaşını 62’den 64’e çıkarmak ve tam maaş almak için daha uzun süre çalışmak da dahil olmak üzere ikinci döneminin en büyük zorluğuyla karşı karşıya.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom