Japonya’nın güneybatısında şiddetli yağmur can aldı: 2 kişi hayatını kaybetti, en az 6 kayıp

0

Hafta sonundan bu yana Kyushu ve Shukogu bölgelerini etkisi altına alan yağmur, yolların kapanmasına, su kesintilerine ve tren seferlerinde aksamalara neden oldu.

Japonya’nın güneybatısındaki şiddetli sağanak yağışlar, sel ve toprak kaymalarını tetikleyerek iki kişiyi öldürdü ve en az altı kişiyi kaybetti.

Hafta sonundan bu yana Kyushu ve Shukogu bölgelerini vuran yağmurlar yolların kapanmasına, suların kesilmesine ve tren seferlerinin durmasına neden oldu.

Japonya Meteoroloji Ajansı, Kyushu bölgesi için şiddetli yağışlar için acil durum uyarısı yayınlayarak, nehir kıyılarında ve dağlık bölgelerde yaşayanları son derece dikkatli olmaya çağırdı. Savunmasız bölgelerdeki 1,7 milyondan fazla insandan sığınak aramaları istendi.

Bölgede kurulan ekipler tarafından arama kurtarma çalışmalarının kesintisiz olarak sürdürüldüğü de belirtildi.

NHK televizyonunda yayınlanan görüntülerde, yıkılan evlerden birinin etrafının çatıya kadar çamurlu sularla çevrili olduğu görüldü. Taşkın nehir sularının köprüleri yıktığı da görüntülere yansıdı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom