İtalya’da bir koşucuyu öldürdükten sonra yakalanan ayının yaşamına son verilebilir

0

İtalya’nın kuzeyindeki Trento Özerk Bölgesi’ndeki Alp dağlarında bir koşucuyu öldüren “Jj4” isimli ayının dün gece yakalandığı bildirildi.

5 Nisan’da 17 yaşındaki dişi ayı “Jj4”, İtalyan Alpleri’ndeki Caldes kasabası yakınlarında antrenman yapan Andrea Papi’ye saldırarak onu öldürdükten sonra yakalandı.

Trento yakınlarındaki Madonna di Campiglio belediyesinde 1400 metre rakımlı Folgarida istikametinde ayak izleri ve dışkılardan “Jj4” tespit edildiği ve ayının ekipler tarafından ormana kurulan tuzakla yakalandığı iddia edildi. dün gece kokulu av köpeklerinin yardımıyla.

“Jj4″ün Trento yakınlarındaki Casteller vahşi yaşam vahasına transfer edildiği kaydedildi.

Trento Özerk Yönetimi Başkanı Maurizio Fugatti, Papi’nin ölümüne ayı saldırısının neden olduğunun belirlenmesi üzerine “Jj4″ün görüldüğü yerde vurulmasını emretti, ancak mahkeme, hayvan hakları savunucusu derneklerin muhalefetine karşı kararı askıya aldı.

Bu arada ayı saldırısında hayatını kaybeden Andrea Papi’nin ailesi de “Jj4″ün öldürülmesini istemediklerini açıkladı.

Temyiz mahkemesi yargılamayı durdurma kararını bozarsa “Jj4″ün hayatı kısalacak.

İtalyan basını, olayın modern zamanlarda İtalya’da bir ayının insan öldürdüğü ilk vaka olarak kaydedildiğini yazarken, “Jj4″ün 2020 yılında da benzer şekilde dağda yürüyen 2 kişiyi yaraladığını hatırlattı.

O sırada “Jj4” in infazı için bir karar verildi, ancak mahkeme bu talimat nedeniyle infazı durdurdu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom