İsrail çocuk hastanesini bombaladı: Oksijensiz kalan bir çocuk öldü

0

Gazze’deki Nasr Çocuk Hastanesi’nin müdürü Dr. Mustafa el-Kalhalut, Filistin Sağlık Bakanlığı’nın Telegram hesabından yaptığı açıklamada, iki kez İsrail bombardımanına maruz kaldıklarını söyledi.

Kalhalut, şöyle konuştu: “Saldırılardan biri hastane kapısına, diğeri ise doğrudan hastane koğuşlarına yapıldı. Hastane ağır hasar gördü, hastalar oksijensiz kaldı. Oksijen sorunu yaşayan bir çocuk hayatını kaybetti.” dedi.

Filistinli doktor, çocukların kaldırıldığı yoğun bakım ünitesindeki cihazlara elektrik beslemesinin de kesildiğini, hastanenin 8 hastanın tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesi dışında hizmet veremediğini kaydetti.

Hastanede durumun çok kötü olduğunu vurgulayan Kalhalut, hastaneye kimsenin ulaşamadığını, yoldaki ambulansların bile hedef alındığını kaydetti.

Filistinli doktor, Kızıl Haç ve uluslararası kuruluşlardan Nasr hastanesindeki personel ve hastaların kurtarılmasını istedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket