Forbes Avrupa 30 yaş altı 30 girişimci listesinde bir Türk ve bir Azeri

0

27 yaşındaki Gökhan Kınay ve 26 yaşındaki Fidan Rüstemli bu yıl iş dünyası dergisi Forbes Europe’un “30 yaş altı 30” listesine girdi.

2011’den beri Forbes America tarafından her yıl düzenlenen ve Forbes Europe tarafından sekizinci kez yayınlanan bu listede “dünyayı değiştirme gücüne sahip” otuz yaşın altındaki girişimciler ve liderler yer alıyor.

Bu yıl yirmi dalda isim belirleyen Forbes Europe, Spor ve Oyunlar kategorisinde Kınay ve Rüstemli’yi seçti.

Türk girişimci Gökhan Kınay, 2014 yılında Trifles Games’i kurdu. Mobil video oyun geliştiricisi, kuruluşundan bu yana bir milyon dolar topladı ve son üç yılda 200’den fazla oyun geliştirdi.

İstanbul’da 14 kişiye istihdam sağlayan Trifles Games, 2022 Başarı ve Kariyer Ödülleri’nde ‘Yılın Başarılı Yenilikçi Mobil Oyun Stüdyosu’ ödülünün de sahibi oldu.

Forbes Europe tarafından aynı kategoride yer alan Azeri girişimci Fidan Rustamlı, sanal gerçeklik oyunları geliştiren PolyDream Studio’nun iş geliştirme başkanıdır.

Rustamlı aynı zamanda iki yıl önce Bakü’de Gamepons oyun geliştirme merkezinin kurucu ortağı ve dünyanın birçok yerinde eş zamanlı olarak düzenlenen Global Game Jam’in bölge organizatörü.

Diğer kategorilerde finale kalan gençler arasında 27 yaşındaki White Lotus oyuncusu Simona Tabasco ve Grammy ödüllü müzik grubu Wet Leg’in şarkıcıları yer alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom