Dubai’de dalış eğitimi: Denizin altındaki dünyayı keşfe çıkmak

0

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Dubai şehri, turistler için favori bir destinasyon olmaya devam ediyor. Şehrin ziyaretçilerine sunduğu aktivitelerden biri de oksijen tüpüyle dalış yaparak su altı güzelliklerini keşfetmek. Divers Down dalış merkezinde temel eğitimin ardından eğitmen eşliğinde ilk dalış deneyimi yapılabilmektedir. Bir eğitmen eşliğinde dalış yapmak, ilk kez dalacak kişinin daha güvenli hissetmesine ve doğru alışkanlıkları geliştirmesine yardımcı olur.

Dubai’den bir buçuk saat uzaklıktaki dalışımızda yüzeyin sadece 5 m altındaydık. Yüzeye yakın olmanın bir faydası da denizin altındaki güzelliklerin daha parlak olması nedeniyle daha rahat görülebilmesidir. Ayrıca oksijen bu derinlikte 10-15 metreden çok daha uzun sürer.

Kayaların üzerinde vatozlardan çenelere, ıstakozlardan papağanlara veya lapis lazuli’ye kadar pek çok farklı deniz canlısını bulabilirsiniz. Daha deneyimli dalgıçlar için, kendi benzersiz tarihi ve mercan oluşumlarıyla keşfedilecek düzinelerce gemi enkazı ve yapay resif var.

Dubai, sunduğu farklı deneyimlerle daha fazla turist çekecek gibi görünüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom