CES 2017’de otonom araçlar görücüye çıktı

0

ABD’nin Las Vegas kentinde bu yıl ellinci kez düzenlenen dünyanın en büyük elektronik fuarı CES 2017 (Consumer Electronics Show-Tüketici Elektroniği Fuarı) teknoloji devlerini bir araya…

ABD’nin Las Vegas kentinde bu yıl ellinci kez düzenlenen dünyanın en büyük elektronik fuarı CES 2017 (Consumer Electronics Show-Tüketici Elektroniği Fuarı) teknoloji devlerini bir araya getirdi.
Bu sene üreticilerin de hep bir ağızdan dile getirdiği gibi
otonom (sürücüsüz) araçlar önümüzdeki yıllarda yollarda olacak.

2020 yılında otonom araçların caddelerde görüleceğini belirtenlerden biri de Delphi Electronics Genel Müdür Yardımcısı Glen DeVos oldu:

“Her geçen gün daha fazla trafikteyiz ve otonom araçların en büyük artısı güvenli sürüş. Araç çevresinde olan biten her şeyi görüyor asla yorgunluk hissetmeden anında önlem alıyor. Bana göre bu teknoloji artık kullanılmaya başlanmalı ve konuya ilgi ve talep de hızla artacak. Ben her tüketicin bu araçlara sahip olmak isteyeceğini düşünüyorum.”

Otonom sürüş özelliği özellikle taksicilik konusunda yaygınlaşacağa benziyor. Güvenli seyahat etmek isteyen yolcular teknolojiyi tercih edebilirler.

Fuarda yeni araçlarını tanıtan iki firma ise BMW ve Toyota oldu.

Roadshow Dergi Editörü, Tim Stevens; “Otonom araçlar her zaman oldukça ilgi çekiyor ama burada sadece kendi kendini süren otomobillerden bahsetmiyoruz. Çünkü artık bu teknoloji biraz eskidi, şimdilerde aracın içinde neler olup bittiğine odaklanıyoruz. BMW ve Toyota demonstrasyonlarına göz attığımızda görüyorsunuz ki eğer aracı kullanmıyorsanız daha çok eğlenebiliyorsunuz. daha üretken bir hale geliyorsunuz” dedi.

2035 yılına kadar 21 milyon otonom aracın satışa sunulacağı belirtiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom