Biden’dan ABD’yi ziyaret eden Hindistan Başbakanı Modi’ye “çok dinlilik” vurgusu

0

Hindistan Başbakanı Narendra Modi’yi karşılayan ABD Başkanı Joe Biden, son dönemde dini çatışmaların yaşandığı Hindistan’da ve ülkesinde din özgürlüğü ve dini çoğulculuğun “temel bir ilke” olduğunu vurguladı.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi’yi karşılayan ABD (ABD) Başkanı Joe Biden, “din özgürlüğü” ve “çok dinliliği” Hindistan ve ABD için “temel bir ilke” olarak nitelendirdi.

Modi’nin Beyaz Saray’daki karşılama töreninde konuşan Biden, “Kanun önünde eşitlik, ifade özgürlüğü, dini çoğulculuk ve halklarımızın çeşitliliği gibi temel ilkeler hayatta kaldı ve gelişti. tarihimizi, gücümüzü, derinliğimizi ve geleceğimizi besleyecekler.”

Hindistan Başbakanı Modi yaptığı konuşmada, Hindistan ve ABD’nin ‘demokratik değerlere dayalı’ toplumlara sahip olduğunu belirterek, ‘Her iki ülke de çeşitliliklerinden gurur duyuyor ve ‘herkesin yararına, toplumun refahı’ temel ilkesine inanıyoruz. Tümü.” dedi.

Modi, her iki ülkenin küresel barış, istikrar ve refah için birlikte çalışmaya kararlı olduğunu vurgulayarak, “Güçlü stratejik ortaklığımız, demokrasinin gücünün açık bir kanıtıdır.”

Modi, Hindistan’daki dini azınlıkların hakları konusunda uzun süredir eleştirilere konu oluyor. İnsan hakları örgütleri, Hindistan başbakanını Müslümanlara ve Hıristiyanlara yönelik şiddeti “göz yummakla” suçluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom