BAE’nin tarihe ışık tutan Şarika Emirliği çöl maceraperestlerini ağırlıyor

0

Sharjah Emirliği’nde bulunan Meliha, BAE’nin Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Dünya Mirası Listesi adaylarından biridir. Bölge, Tunç Çağı mezarları, kaleleri ve fosilleri de dahil olmak üzere en önemli arkeolojik keşiflerden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır.

Ziyaretçilerine bölgenin antik yerleşimleri hakkında bilgi edinme fırsatı sunan Meliha Arkeoloji Merkezi, Paleolitik, Neolitik, Tunç ve Demir Çağlarından İslam öncesi ve İslam sonrası dönemlere kadar bölgenin tarihine ışık tutuyor. oradan modern çağa.

Bölgedeki yürüyüş parkurları, ziyaretçilerin rehberli turlara katılabileceği Valle delle Grotte dahil olmak üzere yakındaki dağlık alanlara erişim sağlar.

Sharjah Yatırım ve Geliştirme Başkanlığı Turizm Operasyonları ve Geliştirme Başkan Yardımcısı Tharindu Wickrama Achchillage, Euronews’e şunları söyledi: “‘Neo’ yeni, ‘lithic’ ise taş anlamına geliyor. Taş devrinin yeni alanlarından bahsediyoruz. Bunlar oyulmuş. çevremizde bulduğumuz çakmaktaşında Ok uçları ve bıçaklar gibi arkeolojik buluntuların olduğu alanlar.” ifadeleri kullan

Achchillage, geniş dağlık alandaki çok sayıda mağarayla ilgili olarak şunları söyledi: “Bunlar çoğunlukla geçici konaklamalar için kullanılıyordu. Fırtınalar ve saklanmaları gereken diğer durumlar için kullanılıyordu. Yiyecek, taş aletler ve buna benzer şeyler saklanıyordu. . ” Diyor.

Sharjah Sanat Vakfı Başkan Yardımcısı Şeyha Nawar Al Kassimi. Sharjah Emirliği’nde büyüyen El Kassimi, bir doğa tutkunu ve düzenli olarak ana patikalarda geziyor.

Şeyha al-Kassimi Euronews’e şunları söyledi: “Burası özel, çünkü her şeyden önce bize bir taş atımı uzaklıkta. Sharjah’ta bunun gibi pek çok yer var. Keşfedilecek çok fazla yer var ve bu oldukça kolay. Siz yapmayın’ Buraya gelmek için yetenekli bir yürüyüşçü olmanıza gerek yok.” konuşur.

Zengin bir tarihe ve büyüleyici bir manzaraya sahip olan bu bölge, kırmızı kum tepecikleri sayesinde aynı zamanda ülkenin en iyi çöl macerası alanlarından biridir.

Off road buggy yarışları, Meliha çölündeki en popüler macera aktivitelerinden biridir. Yüksek oktanlı, adrenalin pompalayan bir macera arayanlar, Fossil Rock yakınlarındaki kumlarda koşabilir.

Bu kayalar, 60 milyon yıl önce deniz tabanından çıkmış olabilecek deniz fosilleriyle dolu. Yakınlardaki Deve Kayası da 80 milyon yıl öncesine dayanan bir coğrafi harikadır ve adını deve kafası şeklinde olduğu için almıştır.

Bu ikonik kaya oluşumları, BAE manzarasındaki en güzel çöl yollarından bazılarıyla çevrilidir. Yıldız izleme ve kampçılık, bölgenin engebeli manzarasını ve sunduğu her şeyi deneyimlemek için bölgeye akın eden macera arayanlar arasında oldukça popülerdir.

Al-Kassimi’ye göre Sharjah gerçek bir yer: “Ne ise o ve başka bir şey olmaya çalışmıyor. Sanattan kültüre, müzikten eğitime, sinemadan gezilere kadar her şeye sahip. her yerden ve bu bölgenin çok otantik bir deneyimi.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom